VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüzme Bilmeyen Kalmasın…

Yüzme Bilmeyen Kalmasın…

Milli Eğitim Bakanlığı ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yüzme eğitimleri veriliyor.

Van’da start alan çalışma çerçevesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yüzme antrenörleri nezdinde minik öğrenciler yüzme öğreniyor.

3 dönem halinde sürecek olan çalışma kapsamında öğrenciler yüzme antrenörleri eşliğinde yüzme eğitimi alıyor.

Haftanın belirli günlerinde farklı seanslar şeklinde yapılan çalışma,  20 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Olimpik Yüzme Havuzu’nu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Şirin Atlı ve Gençlik Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir ile birlikte ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, burada yapılan çalışma hakkında bilgiler aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, çalışma kapsamında Van ilinde ilk etapta 3 ayrı periyotta yaklaşık 2 Bin öğrenciye yüzme eğitimi vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Öğrencileri hayata hazırlamada bu projenin önemli olduğunu belirten Tevke, “Eğitim sadece akademik başarı değil. Eğitim aynı zamanda çocukları hayata hazırlamaktır. Sanatsal ve sportif faaliyetlerde en az akademik başarı kadar önemlidir. Yüzme bilmeyen kalmasın projesi önemli bir çalışma. Çocuklarımız hem yüzme öğreniyor hem de spor yapmış oluyor. Emeği geçenleri kutluyorum. Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün bu anlamda bize verdiği destek çok önemli. İş birliği kapsamında yapılan bu çalışma ile öğrencilerimiz hayata hazırlanmada önemli bir aşamayı da öğrenmiş oluyorlar. Bu çalışma ile  fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirmeyi de amaçlıyoruz” dedi.

Uzman yüzücü antrenörler eşliğinde bu çalışmanın yürütüldüğünü dile getiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç  ise “Her çocuğun yüzme bilmesi amacıyla bu proje hayata geçirildi. Bu projenin önemli sonuçlar doğuracağına inanıyoruz"  dedi.

Farklı seanslar şeklinde yapılan çalışmada yüzme antrenörler tarafından çocuklara ayak çalışması, havuza uyum dersi,  havuz tanıtımı,  suda nefes alışverişi, materyallerle yüzme,  suda ilerleme, yüz üstü ve sırt üstü suda ilerleme, kolların kullanışı, dirsek alışverişi gibi eğitimler veriliyor.

05-12-201805-12-201805-12-2018

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.