VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüksekovalı öğrencilerin durumu değerlendirildi

Yüksekovalı öğrencilerin durumu değerlendirildi

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde yaşanan terör olaylarından dolayı Van’da eğitimlerine devam 8 ve 12. Sınıf öğrencilerinin son durumu değerlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mücahit Tunç, ilçe milli eğitim müdürleri ve pansiyonlu okul müdürleri katıldı.

Değerlendirme toplantısında Van’ın eğitim anlamında iyi noktalara geldiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, olumsuz gelişmelere rağmen, eğitimde her hangi bir aksaklığın söz konusu olmadığını söyledi.

Yüksekovalı öğrencilerin genel durumu hakkında okul müdürlerinden bilgi alan Kırekin, öğrencilerin barınma, kitap desteği ve pansiyonlu okulların ihtiyaçlarının giderildiğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, toplantıda ayrıca ilin eğitim anlamındı geldiği noktaya da değindi.

 

Birkaç yıl öncesine kadar okuma-yazma oranının dile getirildiği Van’da bu sorunun büyük ölçüde azaldığını ve artık daha üst becerilerin konuşulduğunu kaydeden Kırekin, “Olumsuz gelişmeler ve okulların yakılmasına rağmen yolumuza devam ediyoruz. Kolay bir süreç değildir. Ben özverili bir şekilde çalışan yöneticilerimizi kutluyorum. Van’da eğitim anlamında büyük mesafeler aldık. Artık eğitimde farlı şeyler konuşuyoruz. Okuma-yazma yerine bir üst beceri, TEOG, YGS, Tübitak Projeleri, Beyaz Bayrak gibi projeleri, çalışmaları konuşuyoruz. Van’da 50 okulumuz Beyaz Bayrak ödülüne layık görüldü. Yine Tübitak Bilim Fuarı’na yüksek katılım sağlayacağız. Eğitim-öğretimin yanında artık öğrencilerimizin farklı becerilerini konuşuyoruz. TEOG sınavlarında Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı sağladık. Bu anlamda sürekli deneme sınavları yapıyoruz. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


13-04-201613-04-2016

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.