VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor” Projesinin bu haftaki durağı Bahçesaray İlçemiz.

“Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor” Projesinin bu haftaki durağı Bahçesaray İlçemiz.

          “Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor” Projesinin bu haftaki durağı Bahçesaray İlçemiz. 3 yıldır devam eden ve 13 ilçeyi kapsayan Proje kapsamında Bahçesaray İlçemizi ziyaret ettik. Misafirimiz; Eğitimci, Şair ve Yazar olan Fesih Vural. Şairimiz aynı zamanda Özalp ilçemizin Şube Müdürü.

            Program; Bahçesaray Kız YBO da yapıldı. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ethem Bektaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İl Milli Eğitim Ar-Ge Biriminden Ubeydullah Yaylacı ve Rıdvan Kaçar, YBO öğrencileri ve öğretmenler katıldı.

Yazarımız 25 yıllık öğretmen olduğunu ve öğretmenlik mesleği boyunca kara tahta ile barışık yaşadığını belirtti. Ülkemizde kitap okuma  oranının düşük olmasının ülkemiz için bir kayıp olduğunu belirtti. Her derse girdiğinde 5 dakika öğrencilerine şiir okuduğunu söyleyen yazarımız, teknolojinin bizleri okumaktan uzaklaştırmasının ve ihtiyaç olmadığı halde tüketimin artmasının vahim olduğunu sözlerine ekledi. Her türlü teknolojik malzemeye para bulunabilirken, kitaplar için az bir miktar ücretin bulunamamasının ülkemiz gençliği için büyük bir sorun olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Ar-Ge Biriminden Ubeydullah Yaylacı, Programın yapıldığı Kız YBO´nun çok başarılı bir okul olduğunu, hatta okula geldiğimizde bir öğretmenimizin kapıda kitap okuduğunu görmenin mutluluğunu ekip olarak yaşadığımızı belirtti.

Şairimizin şiir okuması, öğrenciler tarafından coşkuyla alkışlandı. Öğrencilerimiz yazarımıza sorularını yönelttiler.

Program, öğrencilerle toplu fotoğraf çekilmesi ile son buldu.

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.