VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor” Projesi, İskele Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Gerçekleştirildi.

“Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor” Projesi, İskele Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ar-Ge Biriminin Koordinatörlüğünü yaptığı “Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor” Projesinin 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının 10. programı, İskele Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. İlahiyatçı Yazar Adem Saraç, öğrencilerle buluştu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden Zülküf Kaya, Ubeydullah yaylacı ve Rıdvan Kaçar’da programa katıldılar.

            İlahiyatçı Yazar Adem Saraç; Okullarda yapılan konferans gibi etkinliklerin faydalı olmakla beraber asıl olan okul öğretmenlerinin çalışmalarıdır. Okuldan içeri girdiğinde panolardaki çalışmaları görünce çok memnun olduğunu belirti. İmam Hatip liselerinde Kültür dersleri ile birlikte temel dini bilgilerinde bulunduğunu buna binaen Peygamber Efendimizin eğitim metodunun öğrenilmesinin çok önemli olduğunu söylediler. Peygamber Efendimizin, eğitim metodunu uygularken kişisel farklılığa çok önem verdiğini söylediler.

            Peygamber Efendimizin eğitim metodu ile ilgili ilginç anekdotlar anlattı. Özellikle anne ve babaya saygının çok önemli olduğunu, İmam Hatip Öğrencisinin dini eğitim aldığından dolayı da toplumda model olma açısında önemli bir yere sahip olduklarını belirtiler.

 

            Programın sonunda İlahiyatçı yazar Adem Saraç, kitaplarını imzalayarak öğrencilerle sohbet ettiler.

adem saraçadem saraçadem saraçadem saraçadem saraçadem saraçadem saraçadem saraçadem saraç

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.