VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vanlı Öğrencilere Darüşşafaka Ortaokulu’nda Okuma Fırsatı…

Vanlı Öğrencilere Darüşşafaka Ortaokulu’nda Okuma Fırsatı…

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Vanlı öğrencilerin eğitim kurumlarında öğrenim görmeleri yönünde atağa geçti.

Konu ile ilgili Van’da Darüşşafaka Eğitim Kurumları yetkililerinin de katıldığı bir değerlendirme toplantısı Van’da yapıldı

Merkez İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde düzenlenen değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim’den Sorumlu Şube Müdürü M.Şirin Atlı, Darüşşafaka Eğitim Kurumları temsilcileri, okul müdürleri , veliler ve öğrenciler katıldı.

Değerlendirme toplantısının açış konuşmasını yapan Temel Eğitim’den Sorumlu Şube Müdürü M.Şirin Atlı, anne veya babasını kaybetmiş olan ve halen dördüncü sınıfta öğrenim görmekte olan 4. Sınıf öğrencilerinin 29 Mayıs’ta Darüşşafaka Ortaokulu’nda bursluluk hakkı kazanmak amacıyla girecekleri sınava ilimizden de bu şartları taşıyan 570 öğrenci olduğunu belirterek, söz konusu öğrencilerin aileleri ile birebir görüşülerek, bu sınava katılmaları yönünde teşvikte bulunduklarını belirtti.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Türkiye’de önemli bir yere sahip olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Vanlı öğrencilerin bu önemli eğitim kurumunda öğrenim görmeleri için ellerinden gelini yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Kriter ve şartlar doğrultusunda Darüşşafaka Ortaokulu’nda okumak için yapılacak sınavlara öğrencilerimizi en iyi şekilde hazırlamak için gayret göstereceklerini belirten Kırekin,Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın ülkemizde yaptığı hizmetlerle ilgili çok teferruatlı bir şeyler anlatmaya gerek  yok. Eskiden beri Darüşşafaka’nın ülkemizde yaptığı önemli çalışmalara vakıfız. Tarihi geçmişi, misyonunu hepimiz biliyoruz.  Darüşşafaka’da okuyan ve şu ana kadar mezun olan binlerce öğrencinin ülkemizde çok önemli yerlere geldiğini de şahidiz. Geçtiğimiz günlerde Darüşşafaka’dan yetkili isimlerle ön görüşme yapmıştık.  Darüşşafaka’da okumanın şartlarını, kriterlerini taşıyan öğrencileri almak için hevesli oldukları bizlere belirtmişlerdir. Biz dedik ki öncelikle bir farkındalık yaratmamız lazım. Bu şartları taşıyan yüzlerce öğrencimiz var. Bu başarılı sürecin içine girmeleri için biz onlara yardımcı olalım. Sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaları ve kazanmaları yönünde çaba sarfedelim.  Kurum yetkilileri teknik analiz yaptılar, sınavla ilgili süreçten söz ettiler. Bu öğrencilerimizin başarılı olması için destekleyici nitelikle her türlü tedbiri almamız gerekir. Önemli süreçtir. Vanlı olup da Darüşşafaka’da eğitim gören, derece yapan öğrencilerimiz var. Ben inanıyorum ki, daha fazla başarılı olacak öğrencilerimiz mevcuttur. Bu başarıyı onlara hissettirelim. Sınav kriterlerini başarıyla geçmeleri için biz de elimizden geleni yapalım. Gösterilen çabadan dolayı herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından, Darüşşafaka Eğitim Kurumları yetkilileri, yapılacak sınavlar ve kriterler ile ilgili katılımcılara bilgiler aktardı.


29-03-201629-03-201629-03-2016

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.