VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vanlı 5 Bin 100 Öğrenci Çanakkale ve İzmir ilini gezdi

Vanlı 5 Bin 100 Öğrenci Çanakkale ve İzmir ilini gezdi

İki yıldan bu yana hayata geçirilen Biz Anadoluyuz Projesi mutlu sonla sona erdi. Proje kapsamında Vanlı 5100 öğrenci, Çanakkale ve İzmir illerini ziyaret etme fırsatı buldu.

Bugüne kadar havayolu ile yapılan en büyük öğrenci hareketliliği projesi olarak tanımlanan Biz Anadoluyuz Projesi ile Vanlı birçok öğrenci ilk kez il dışına çıkma şansı buldu.

Özellikle maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin gezi kapsamına alındığı belirtilirken, iller arası gönül köprüsü babında da örnek bir çalışma olarak kaydedildi.

Çalışmanın en önemli yerel mimarı olarak bilinen İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Şirin Atlı, bu denli önemli bir çalışmayı mutlu sonla bitirmenin haklı gururunu yaşarken, emeği geçenlere de özellikle teşekkür edildi.

Meşakkatli bir çalışmanın sonunda 5100 öğrencinin İzmir ve Çanakkale illerine gittiğin, bu illerin tarihi ve turistik mekanları gezme, bu iller hakkında bilgi sahibi olmalarına imkan tanımak,  tarihi yerinde görerek birçok şeyi öğrenmelerine vesile olan herkese teşekkürlerine dile getiren İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Şirin Atlı, bu önemli çalışmanın devamını diledi.

Atlı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde ve İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun denetimindeki Biz Anadoluyuz Projesi ile kısa bir zaman içinde yerel imkanlarla 5 Bin 100 ortaokul öğrencisi ile ülkemizde hava yolu ile yapılan bu güne kadar bilinen en büyük öğrenci hareketliliğini yaşandı. Son olarak Bahçesaray ilçesinden öğrencilerimizi Çanakkale iline gönderdik.

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümü olarak müdürlüğümüz adına yürüttüğümüz ve alnımızın akıyla bu önemli projeyi tamamlamanın mutluğunu yaşıyoruz. Bu süreç içerisinde bizden katkılarını esirgemeyen başta Van Valimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez olmak üzere, kendisinden devlet terbiyesini örnek aldığımız dönemin Vali Yardımcısı Mehmet Parlak olmak üzere tüm vali yardımcılarına, bize güveninden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Tevke’ye, 13 ilçe Milli Eğitim Müdürümüze, desteklerini her daim yanımızda gördüğümüz müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimize, kusursuz hizmetleri ile 13 ilçenin temel eğitim şube müdürlerine, milli gururumuz olan THY Van personeline, temel eğitim bölüm personelimize ve kurum basınımıza teşekkür eder, görevimizi layıkıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığımızı belirtmek isterim” dedi.

26-04-2019

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.