VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Van´daki öğretmenlere özel konser düzenlendi.

Van´daki öğretmenlere özel konser düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler günü tüm yurtta olduğu gibi Van´da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Gün içerisinde çeşitli okullarda düzenlenen programların yanı sıra, Merit Şahmaran Oteli´nde düzenlenen ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Aydın Aydın´ın sunduğu programda, öğretmenler gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

          Programa Van Vali Vekili Mehmet Parlak, Vali Yardımcısı Önder Can, Edremit Kaymakamı Duran Eryılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü´müz Kıyasettin Kırekin,  Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, 

 

AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, Milli Eğitim Şube Müdürleri,  İlçe Milli Eğitim Müdürleri,  kurum temsilcileri ve çok sayıda öğretmen katıldı.KIREKİN: SEVİNDİRİCİ BİR ETKİNLİK OLDU
 Van Milli Eğitim Müdürü´müz Kıyasettin Kırekin, TRT Kurdî kanalında canlı olarak yayınlanan bu programın belki de Türkiye´de bir ilk olduğunu belirterek, öğretmenlere yönelik gerçekleşen bu etkinliğin sevindirici olduğunu söyledi.
İl genelinde öğretmenler gününü bir hafta olarak ilan ettiklerini belirten Kırekin, bu manada birçok etkinlik yaptıklarını ifade etti.


Türk Halk Müziği Sanatçısı Aydın Aydın´a gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Kırekin, ayrıca programa destek veren iş adamlarına da gösterdikleri duyarlılıktan dolayı şükranlarını sundu. Öte yandan Van esnafının öğretmenlere yönelik çeşitli kampanya ve indirimler gerçekleştirdiklerinde söz eden Kırekin, Merit Şahmaran Oteli yetkililerine de teşekkür etti.


Konuşmaların ardından sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Aydın Aydın, birbirinden güzel Kürtçe ve Türkçe şarkılar seslendirdi.  Sanatçı Aydın Aydın´ın söylediği türkülerle coşkulu dakikalar geçiren öğretmenler, doyasıya bir türkülü akşam yaşadı.


Öğretmenler için düzenlenen programda, Vanlı sanatçı Elif Abalı, Ali Gündüz ve Hüsamettin Bucak da ayrı ayrı sahne alarak, birbirinden güzel türküler söyledi.


Programın sonunda Van´dan, Türkiye´ye TRT Kurdî aracılığıyla anlamlı mesajlar gönderen sanatçı Aydın Aydın, öğretmenlik mesleğinin önemine değindi.


Aydın Aydın, "Bugün bu programda, öğretmenlerimize çiçek yerine bal vereceğiz. Çünkü öğretmenler bal gibi tatlıdır" diyerek, sahneye önce Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ve öğretmenleri davet etti. Daha sonra sahneye davet edilen minik öğrenciler, kendi elleriyle öğretmenlere bal yedirdi. Yaklaşık bir saat süren canlı yayın programı, söylenen Kürtçe ve Türkçe türküler ve çekilen halaylarla devam etti.

 

26-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-2015

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.