VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Van’da “Verimlilik, AR-GE Sempozyomu” yapıldı

Van’da “Verimlilik, AR-GE Sempozyomu” yapıldı

Van Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından Verimlilik Haftası dolayısıyla düzenlenen ‘Verimlilik, Ar-Ge Sempozyumu’ gerçekleştirildi.

Verimlilik Haftası dolayısıyla ‘Verimlilik, Ar-Ge Sempozyumu’ Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Van Valisi İbrahim Taşyapan, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Van TSO Başkanı Necdet Takva, Bilim Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürü Nevzat Gün, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Nevzat Gün, bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar hakkında slayt sunum eşliğinde bilgiler verdi. Ardından YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ın da kısa bir konuşma yapmasının ardından kürsüye gelen Van Valisi İbrahim Taşyapan, verimliliğin önemine değinerek, bunu hayata empoze edilmesi için 90 sene bir uğraşın verildiğini söyledi. Verimliliğin anlamını şimdi anladıklarını anlatan Vali Taşyapan, “Hayatını her aşamasında bütün sektörlerde, bütün insanlar için gerekli olan bir şey. Belki de bazen çok küçük şeyler, alacağımız çok küçük tedbir, hayatın her alanında güzel bir tedbirlilik işin gereği de olarak tanımlanabilir. Bir iş yapıyorsak bu işte en önemli olan şey nedir. Birim ekonomi de bir kural vardır. Bir birim alanında en yüksek verimliliği almaktır. Yada bir harcamayla en fazla ne kadar gelir elde ediyorsak, bu kuralı işletebilmek önemli. Onun için hayatımızın her alanında dolayısıyla biz bunlara yönelmeliyiz. Gerek sanayide gerek çocuklarımızda, ders çalışmalarında kendi hayatımızı yönlendirmede bunlar çok önemli şeyler. Bazen çok küçük bir değişiklik yaptığımız zaman o bir birim değişiklik belki 10 birim hayatımıza kattığı katma değer üretebiliyor. Onun için bunları heba etmememiz lazım. Çocuklarımıza küçüklükte bunu alıştırabilmemiz lazım” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından sempozyuma geçildi. Prof. Dr. Esvet Akbaş’ın moderatörlüğünde Prof. Dr. Akbaş ‘Ar-Ge ve Yenilik Reformu’, Öğretim Görevlisi Can Ozan Tuncer ‘Eneröi Verimliliği ve Eko-Verimlilik’, Yrd. Doç. Dr. Ertuğral Çavdar ‘Toptan Kalite Yönetimi ve Verimlilik’, Proje Uzmanı Nurcan Alpaslan ‘Eğitimin Verimliliğe Etkisi’, Prof. Dr. Mousa Cevadi ‘Sanayide Verimlilik ve Yeni Teknoloji’, ve Doç. Dr. Mucip Tapan ise ‘Konut Üretiminde Verimlilik’ konu başlıkları altında sırasıyla slayt sunum eşliğinde bilgiler sundular.

Toplantı katılımcılara belge takdimi ve verimlilik temalı resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

 

27-04-201627-04-201627-04-201627-04-2016

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.