VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Van'da özel okul sayısı %65 arttı

Van'da özel okul sayısı %65 arttı

Uğur Okulları'nın 15 milyon liralık yatırım bedelli Van Kampüsü açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından özel okulun açılışında konuşan Van İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, kurum olarak özel okulların kendileri için çok değerli olduğunu söyleyerek, Van'da bu yıl özel okul sayısında %65'lik bir artışın olduğunu söyledi.

Van'ın Terzioğlu Mahallesi'nde faaliyete geçirilen okulun açılışına Van Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Dilek, Van Ticaret Borsası (VATBO) Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, Eğitim-Bir-Sen Van Şube Başkanı M. Ali Uca, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Fesih Vural, M. Şirin Atlı, Van Kampüsü Kurucuları, eğitim yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Uğur Okulları, 15 milyon liralık eğitim yatırım bedeli ile hayata geçirdiği Van Kampüsü'nü öğrencileri ile buluşturdu.

"GURUR VE HEYECAN DUYUYORUZ"

Tarih, doğa ve kültür bakımından önemli bir potansiyele sahip olan Van iline, Fen Lisesi'nin de yer aldığı 15 milyon liralık bir eğitim kurumu kazandırmanın gururu içinde olduklarını söyleyen Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, ülke genelinde bu sene 37 yeni okul açtıklarını belirterek, "Ülke genelinde bu yıl 37 okula 500 milyon liralık bir eğitim yatırımı gerçekleştirdik. Başarı geleneğimizi Van'da da devam ettireceğiz. 37 derslikli kampüsümüz ortaokuldan lise son sınıfa kadar eğitim verecek. Ülkemizin en önemli illerinden birinde, Van'da, Uğur Okulları olarak ülkemizin eğitimine yaptığımız yatırımlara yenilerini eklemekten gurur ve heyecan duyuyoruz. Dünyada ekonomisi güçlü ülkeler arasında yer almak için katma değeri yüksek üretimler yapmalıyız. Biz, öğrencilerimizin dünya varlıklarını tüketen değil gelecekleri için üreten bireyler olmalarını hedefliyoruz. Türkiye'nin her noktasında olmak, gençlerimize hizmet etmek bizim en önemli görevimiz, bu uğurda çalışıyoruz" dedi.

VAN'DA ÖZEL OKUL SAYISI %65 ARTTI

Tüm Türkiye'de özel okul sayısında artış yaşandığı gibi Van ilinde de bu anlamda büyük artış yaşandı. Van'da 2019-2020 eğitim öğretim yılında 24 yeni özel okul açılışı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Van'da 2019-2020 eğitim öğretim yılında özel okul sayısında %65'lik bir artışın gerçekleştiğini belirterek, bunun da Van'daki güven ve huzur ortamının bir yansıması olduğunu söyledi.

Tekve, "Özel öğretim kurumları ile eğitim ve öğretimin yükünü beraber sırtlanırız, bizim ortağımızdır, bize yardımcıdır. Hatta eğitimin kalitesinin artmasında lokomotif sektörü de görürler. Bugün itibarıyla ilimizde 24 özel okul açılarak yüzde 65'lik bir artış yaşandı. Turizm ve eğitim, bir ilde güven ortamı tamsa orada bulunur. Bugün yüzde 65'lik artış demek Van ilindeki güven ortamının, huzurun bir göstergesidir" dedi.

 "ÖZEL OKULLAR BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR"

Van Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, ise kurum olarak özel okulların kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, "Her zaman şu örneği vermek istiyorum. Eğer biz bu kürsünün bir tarafından tutup kaldırıyorsak, özel okullarda karşı ucundan tutarak bizim bu kürsüyü kaldırmamıza yardım eden kurumlardır. Yani eğitim ve öğretimin yükünü beraber sırtlanırız, bizim ortağımızdır, bize yardımcıdır. Hatta eğitimin kalitesinin artmasında lokomotif sektörü de görürler. Bugün itibariyle ilimizde 24 özel okul açılarak yüzde 65'lik bir artış yaşandı. Bu artışında Van olarak vermiş olduğu çok güzel mesajlar var. Bakın turizm ve eğitim, bir ilde güven ortamı tamsa orda bulunur. Bugün yüzde 65'lik artış demek Van ilindeki güven ortamının, huzurun bir göstergesidir. İnşallah diğer sektörlerde bu eğitimdeki gelişmelerden, bu huzur ve güven ortamından etkilenecek ve çok yakında farklı sektörlerinde Van'a yatırım yaptığının müjdesi olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz" diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ve beraberindekiler okulu gezdi.

20-09-201920-09-201920-09-201920-09-201920-09-2019

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.