VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Van’da İmam Hatiplere Yoğun İlgi Var

Van’da İmam Hatiplere Yoğun İlgi Var

Eğitim-Öğretimde son yıllarda imam hatiplere olan yoğun ilgi,  Van’da da üst seviyeye çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, birçok okulun yanı sıra FETÖ’den devr edilen okullarında imam hatip okullarına dönüştürüldüğünü belirterek, talebin karşılanması için yoğun çaba gösterdiklerini ifade etti.

Cumhuriyet  İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Başkanı Faruk Tasan, Okul Müdürü Gültekin Çınar ve Okul Aile Birliği Yönetimi ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin’i makamında ziyaret ettiler.

Okulun mevcut fiziki yapısı ve imam hatiplere olan yoğun ilgiden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ile görüşen Cumhuriyet  İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği, bazı konularda yardım talebinde bulundular.

Okulun fiziki durumundan ve öğrenci sayısından haberdar olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, temel noktanın okullaşma oranının yükseltilmesi ve kaliteli eğitim verilmesini sağlamak olduğunu dile getirerek, bu konuda yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Özellikle Cumuhuriyet İmam Hatip Ortaokulu’nun fiziki anlamda yetersiz olduğunu belirten Kırekin, hemen yanında eğitim-öğretim verilen İlknur Ilıcalı İlk ve Ortaokulu’nun Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu’na İlknur Ilıcalı isminin sabit kalması şartıyla dönüştürüleceğini söyledi.

 

İlknur Ilıcalı İlk ve Ortakolu Öğrencilerinin  Rekabet İlk ve Ortakolu’nun yanında yapılan 32 derslikli okula transferinin yapılacağını belirten Kırekin,” Her ilde olduğu gibi Van’da da imam hatiplere yoğun ilgi var. Özellikle son dönemde FETÖ’den devr edilen okullarda imam hatip okullara dönüştürüldü. İmam Hatip Ortaokulu oranları henüz istenilen düzeyde değil. Şu anda ipekyolu ilçemizde yüzde sekizlik bir oran var. Önümüzdeki dönem bir dönüşüm yaparsak bunu yüzde ona yükseltmeyi düşünüyoruz. Diğer ilçelerimizde de bu yönde çalışmalar yürütmekteyiz. Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliğine ve Okul idarecilerine bizimle iş birliği içinde oldukları için kendilerine teşekkür ediyoruz. Eğitim sorunlarına bu kadar yakından ilgilendiklerini görmek bizi memnun etti. Amacımız zaten eğitim sistemine velileri, aileleri daha çok katmaktır. Bundan dolayı gösterdikleri hassasiyet için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

04-11-201604-11-201604-11-2016

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.