VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VAN VALİSİ MEHMET EMİN BİLMEZ'DEN YKS MESAJI

VAN VALİSİ MEHMET EMİN BİLMEZ'DEN YKS MESAJI

Sevgili gençler, 2020 yılı mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada,önemli olan Mücadele etmektir.Her sınav hayatımıza yeniden yön veriyor. Kaybetsek de, kazansak da hakkımızda hayırlısı olsun.Büyükşehir Belediyesi olarak maddi durumu iyi olmayıp sınava hazırlanan öğrencilerimiz için Sürekli Eğitim Merkezlerimizde yaklaşık 3200 öğrenciye kurslarımızla destek sağladık. Sınava hazırlanma sürecinde öğrencilerimize kaynak kitap teminleri konusunda destek olduk. Büyükşehir Belediyesi olarak okullarımızın dezenfekte çalışmasını tamamladık ayrıca sınav için gerekli olan maske ve dezenfektan desteği sağlayarak sizler için sorunsuz sınavlar planladık. Cumartesi ve pazar günü yapılacak merkezi sınavlara girecek öğrenciler ve velileri sınav yerlerine Van Büyükşehir Belediyesine ait otobüsler ile ücretsiz ulaşabilecek. Sınava girecek öğrencilerimizin motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyecek bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak için Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ile diğer ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli tedbirler alınmıştır. Öğrencilerimizin başarılarını olumlu yönde etkileyecek olan bu tedbirlere  halkımızın eksiksiz olarak uyacaklarına inanıyorum. Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyorum. Elinizden gelenin en iyisini yapacak ve başaracaksınız. Başarı ben başaracağım diyenlerindir. Dualarımız hep sizinle olacak. Geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Hepinize sınavda başarılar diliyorum.

Mehmet Emin BİLMEZ

Van Valisi/Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.