VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Plan Ekibi Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ile görüştü.

 Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Plan Ekibi Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ile görüştü.

 Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Plan ekibi 100.Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ile görüştü. 2015-2019 MEB Strateji Planının hazırlanması için sayın Rektörün görüş ve önerilerinden faydalanmak amacı ile görüşme yapıldı.

  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mücahit Tunç, Prof. Dr. Peyami Battal’a teşekkür etti. Tunç; 100.Yıl Üniversitesinin Bölgemizin en köklü Üniversitesi olduğunu ve Strateji plan da Üniversitenin katkısının çok önemli olduğunu söyledi. Eğitimin en önemli iki ayağının Üniversite ve Milli Eğitim Müdürlüğü olduğunu ve iyi bir Strateji planın oluşması için Üniversitenin görüş ve önerilerinin birinci derece öncelikli olduğunu belirti.

 100.Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal Strateji Plan ekibine teşekkür ederek Eğitimin her kademesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber olacaklarını Akademik başarı olarak Ülke genelini başarısına bakıldığında Van’ımızın çok gerilerde olduğunu ve bulunduğumuz durumdan daha iyi bir noktaya gelmek için ciddi manada gayret göstermenin gerekli olduğunu belirtiler. Milli Eğitim ve Üniversitenin beraberce 18-19 Haziran 2012’de “İl Eğitim Sorunları ve Çözüm Önerileri’ adlı Çalıştayı” nı yaptıklarını ve bu çalışma da çok önemli vurguların elde edildiğini söylediler. Bu çalıştayın ikinci ve üçüncü ayağının da yapılmasında fayda olduğunu belirtiler ve en önemlisi de bu çalışmalarda teşhis edilen sorunların çözümü için yeterli düzeyde çalışmaların yapılmasının gerekli olduğunu söylediler.

Prof. Dr. Peyami Battal Üniversitenin bütün birimleri ile Milli Eğitimin yanında olacağını ve özellikle Eğitim fakültesinin Milli Eğitimin en önemli paydaşının olduğunu söylediler. Daha sonra Strateji Plan ekibi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Çelik ve Dekan Yardımcısı Ahmet Yayla ile görüştüler. Prof. Dr. İsmail Çelik, Eğitim ve öğretim başarısı için Eğitim fakültesi ve Milli Eğitimin koordineli çalışmasının gereğini hatırlatarak ve bu hususta ellerinden gelen tüm gayretleri sarf edeceklerini söylediler. Daha sonra Strateji plan ekibi teşekkür ederek üniversiteden ayrıldılar.

 

   

ar-ge yyüar-ge yyüar-ge yyüar-ge yyüar-ge yyüar-ge yyüar-ge yyüar-ge yyüar-ge yyü

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.