VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleşti

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleşti

Van Sürekli Eğitim Merkezi  (VASEM) de gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Sabri Uzun, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, Maarif Müfettişler Başkanı Vedat Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Bedir, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin, kamu kurum temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri , okul aile birliği başkanları ve öğrenciler katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, eğitim konusunun sadece İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ilgilendiren bir konu olmadığını belirterek, özellikle toplantıya iştirak etmeyen kurum temsilcilerine sitem etti.

Her kesimin eğitime katkı sunması gerektiğine belirten Kırekin, “Eğitim işi sadece eğitimcilerin meselesi değildir. İlde hizmet veren her kurumun eğitime katkı sunması gerekir. Özellikle belediyeler bu konuda daha fazla katkı sunmalı. Eğitim, toplumun bütün katmanlarını ilgilendiren bir husustur. Hiçbir şey artık eskisi gibi değil. Eğitim anlamında fikir ve öneriler çok önemlidir. Gelinen süreçte eğitim alanında iyi mesafeler katettiğimize inanıyoruz. Bu toplantıda emeği geçen her kese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin’in konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Şirin Atlı tarafından Van ilinin eğitim durumunu istatiski verilerle katılımcılara yönelik sunum gerçekleştirdi.

Fikir alışverişinin, önerilerin sunulduğu programın sonunda kısa bir değerlendirme yapan Vali Yardımcısı Sabri Uzun, yılların biriktirdiği sorunlara dikkat çekerek, eğitim yılının bu yılda yine sancılı başladığını belirtti.

İyi insan yetiştirmenin öncelikli olması gerektiğini, akademik başarının ikinci sırada olmasına vurgu yapan Uzun, her öğrencinin kendisine has kapasitesinin olduğunu, bu doğrultuda öğrenci yetiştirmenin daha faydalı olacağını kaydetti.

 

Bu tür toplantıları önemsediğini belirten Vali Yardımcısı Sabri Uzun, eğitimin bir bütün olarak ele alınmasının önemine değindi.

 

27-10-201627-10-201627-10-201627-10-2016

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.