VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VAN GENÇLİK SPORDAN MİLLİ EĞİTİM İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

VAN GENÇLİK SPORDAN MİLLİ EĞİTİM İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç beraberinde Gençlik Merkezi Müdürleri, gençlik liderleri ve okul temsilcisi gençler ile birlikte, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; 2018-2019 yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte gençlik merkezi müdürleri, gençlik liderleri ve okul temsilcisi olan gençler ile birlikte, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke’yi makamında ziyaret ederek gençlik merkezlerinde yürütülen faaliyetler hakkında müzakerelerde bulundular.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Şakir Sığınç, Ebubekir Yetkin, Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Sunullah Ercek, Gençlik Merkezi Müdürleri, Gençlik Liderleri ve okul temsilcisi olan gençler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke , Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç başkanlığındaki toplantıda, gençlik merkezleri tarafından okullarda yürütülen proje ve çalışmalar ele alındı.

Toplantıda gençlik merkezlerinde verilen hizmetleri ve yapılan çalışmaları anlatan İnanç, "Her gençlik merkezimiz sorumluluk alanındaki her okuldan bir kız bir de erkek temsilcisi belirliyor. Belirlediğimiz bu temsilciler liderlerimiz ile birlikte okullarımızda bakanlığımızın ülke geneli başlatmış olduğu projeleri öğrencilerimize aktarıyorlar. İl müdürlüğümüzce ilimiz ve ilçelerimizde öğrencilerimizin fiziksel ve sosyal gelişimleri için spor tesislerimizde ve gençlik merkezlerimizde yürüttüğümüz her bir faaliyetimizin odak noktasında yine gençlerimiz vardır. En büyük amacımız onlara en iyi hizmeti sunabilmektir. Okullarımızda temsilci gençlerimizi seçmemizdeki amacımız kurumumuzca yürüttüğümüz faaliyetlerden kendisinin yararlanması ve yararlandığı bu imkânlardan çevresinin de faydalanmasını sağlamaktır. Ulaştığımız ve fikirlerine başvurduğumuz gençlerimiz ülkemizin geleceğini inşa etmede bir rol üstlenecektir. Bakanlığımızın ülke geneli başlatmış olduğu bizlerinse ilimizde yürüttüğü birçok faaliyet ve projelerimiz mevcuttur. "Kamp"lardan 400 genç, “Şehirler, Kültürler ve Yörelerimiz” projesinden 1584, Van Valiliği ile birlikte yürüttüğümüz " Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi kapsamında 405 gencimiz İstanbul, Bursa, Çanakkale, Edirne ve Bilecik´in tarihi ve kültürel değerlerini görme imkânı buldular. 1100 gencimiz Van´ın ve Van Gölü Havzasının doğal, tarihi ve kültürel değerlerini ziyaret etme imkanı buldular. Aynı Proje çerçevesinde 3600 gencimiz kültürel, sanatsal ve sportif eğitimlere katılmıştır. İnşallah bu güzel projelerimizle sizlerle birlikte daha çok gencimize ulaşarak onları da projelerimizden faydalandıracağımıza inanıyoruz" dedi.

İl Müdürü İnanç; son olarak "Geleceğimiz olan çocuklarımızın vakitlerini en verimli şekilde geçirecekleri  daha güzel projeleri hep birlikte hayata geçireceğimize inanıyoruz Van Gençlik ve Spor olarak çocuklarımız için gerçekleştirdiğimiz projelerde bizlere vermiş oldukları destek ve katkılarından ötürü, başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere, halk eğitim merkezleri müdürlerimize, eğitim camiamızın tüm mensuplarına ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Sunullah Ercek ise konuşmasında, "Gençlik Merkezleri faaliyetleri ile birlikte 3 büyük projeyi de yürütmekteyiz. Van Valiliği ile yürüttüğümüz, "Genç Ağaçlar Kök Salıyor Projesi", Gençlik ve Spor Bakanlığı ile "Van´ın Gençlik Haritası Projesi" ve tüm kurumların ve sivil toplumun katkı verdiği "Van Gençlik Çalıştayı" çalışmalarımız da devam etmektedir" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke ise; Bu ziyaretten çok memnun olduğunu belirterek, “Hedef kitlemizin ortak olduğunu, aynı hedefe ulaşmak için gayret sarf ettiklerini ifade ettiler. Gençlik çalışmalarına ve Gençlik Merkezlerinin faaliyetlerine her türlü desteği vereceklerini söyleyen İl Müdürümüz Tevke, “Okullarda birlikte çalışarak gençlerimizin kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler ile iştigal olmaları için birlikte çalışacağız” dedi.

26-09-201826-09-201826-09-2018

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.