VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği’nden İl Müdürümüz Kıyasettin Kırekin’e Teşekkür Plaketi

Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği’nden İl Müdürümüz Kıyasettin Kırekin’e Teşekkür Plaketi

2016 yılında düzenlenen Tekerlekli Sandalye Basketbol Müsabakalarında 2. Lige çıkan Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği,  desteklerinden ötürü İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin’e teşekkür plaketi sundu.

Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Hanifi Baykara ve beraberindekiler, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin’i makamında ziyaret eti.

2016 yılında düzenlenen basketbol müsabakalarında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müsabakalara hazırlık aşamasında kendilerine tahsis edilen spor salonundan dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin’e teşekkürlerini dile getiren dernek yönetimi, katkılarından dolayı plaket takdiminde bulundu.

Basketbol müsabakaları boyunca hazırlık çalışmalarını İskele YBO Spor Salonu’nda yaptıklarını belirten Dernek Başkanı Hanifi Baykara, gerek İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, gerekse okul yönetiminin basketbol takımlarına verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini dile getirerek, eğitim camiasının başarıda emeklerinin çok olduğunu söyledi.

“Onlar Bizim Güzelliklerimizdir”

Engelli bireylerin toplumun güzellikleri olduğuna, herkesin her konuda kendilerine destek vermesi gerektiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, eğitim camiası olarak her konuda kendilerine destek verdiklerini ve destek vermeye de devam edeceklerini söyledi.

 

Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği’nin basketbol takımının elde ettiği başarıyı kutlayan ve daha farklı alanlarda güzel çalışmalar ve başarılar beklediklerini söyleyen Kırekin, “Gerçekten Engelliler Derneği Başkanı Hanifi Baykara’ya ve ekibine teşekkür ediyorum. Engellilerimizin toplumda hayatları çok daha rahat idame etmeleri için sahip oldukları becerileri, yetenekleri ve benzeri aktif güzellikleri harekete geçirmek için onlara imkanlar sunmak lazım. Başarı da oluyorlar. Basketbolda ikinci lige çıktılar. Bu kardeşlerimize müsabakalar boyunca İskele YBO Spor Salonu’muzu  tahsis ettik. Bütün basketbol çalışmalarını orada yürüttüler. Okul idaremiz de onlara yardımcı oldular. Kardeşlerimizi kutluyoruz. Bu kardeşlerimiz sadece spor değil beceri ve yetenek alanlarında da başarılar ortaya koyabilirler. Kendilerine sosyal hayatta da başarılar diliyorum. Onlar bizim güzelliklerimizdir. Devlet, millet ve halk olarak onlara destek vermeliyiz. Eğitim camiası olarak destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

14-09-2017

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.