VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üniversite öğrencilerinden kurumumuza ziyaret

Van, İstanbul ve Bolu´da öğrenim gören Üniversite Öğrenci Konseyi Başkanları ve Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin´i makamında ziyaret ederek, Van´da yapacakları bazı faaliyetler hakkında destek istediler.
Üniversite öğrencilerinden kurumumuza ziyaret

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Fatih Oğhan, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammet Yavuz Gültepe, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı ve Öğrenci Konseyi Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin´i makamında ziyaret etti.
 Üniversite ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Van´da eğitim, kültür, sanat ve bazı sosyal faaliyetler yapmak istediklerini belirten üniversite öğrencileri, bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nden destek talebinde bulundular.
Öğrenciler ayrıca, maddi durumu düşük olan öğrencilere yönelik giysi, kitap, kırtasiye gibi bazı çalışmalar yapmak istediklerini belirterek, iller arası diyaloğun ve kardeşliğin pekişmesi anlamında bu tür adımları atmaya hazır olduklarını dile getirdiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin ise, üniversite öğrenci konseyi başkanları ve üyelerinin yaptıkları ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kendilerine her konuda destek olacaklarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi´nin işbirliği protokolü olduğunu belirten Kırekin, "Üniversite Öğrenci Konseyi Başkanları ve Üyeleri üniversite ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, üniversite ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitim, kültür, sanat, gibi alanlarda iş birliği yapma arzularının olduğunu bize ilettiler. Bunun için yardım ve destek taleplerini ilettiler. Üniversiteler ile her türlü işbirliğini yapmaya hazırız. Bu konuda bir sorun yok. Üniversite gençliğini önemsiyoruz. Üniversite öğrencileri her kesimi etkileyen bir kitledir. Dolayısıyla üniversite öğrencilerinden faydalanmalıyız.  Üniversite öğrenci konseylerinin bu girişimi son derece güzel. Biz de il müdürlüğü olarak bu konuda kendilerine destek sunacağız. Öğrencilerimizin Milli Eğitime bağlı okullarda gerekli faaliyetlerini yürütebilmeleri için gerekli kolaylığı sağlamaya hazırız" şeklinde konuştu.


11-12-201511-12-201511-12-201511-12-201511-12-2015

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.