VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazanan Badminton Takımı öğrencileri ödüllendirildi

Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazanan Badminton Takımı öğrencileri ödüllendirildi

Van İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, Liseler Arası Badminton Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazanan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Badminton Takımı öğrencilerine hediye verdi.
Koç İlk ve Ortaokulu’nda öğrencileri kabul eden Kıyasettin Kırekin, onlara badminton raketi, forma, eşofman, ayakkabı ve kol saatinden oluşan hediye paketi verdi. Burada konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Badminton Takımı’nda yer alan öğrencileri tebrik ederek, Mersin’de yapılacak finalden birincilikle dönmelerini istedi.
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Badminton Takım Hocası Veysel Tuncil ise, badminton ile ilgili çalışmalarının üç yıldır devam ettiğini belirterek, “Daha önce kız badminton takımı ile çalışıyorduk. Bunlar iki defa ikinci oldular. Erkek takımızla çalışmalarımız geçen sene başladı. İl ikincisi olduk. Fakat bu sene biraz daha takımımızı güçlendirdik ve Karadeniz Bölge Turnuvası’na katıldık. Orada Giresun, Artvin, Rize, Trabzon ve Gümüşhane il birincileriyle müsabaka yaptık. Burada birinci olduk. Mersin’deki Türkiye finaline katılma hakkı kazandık. Bu da sanırım bu branşta Van’da bir ilki temsil ediyor” dedi.
“BADMİNTON ÖĞRENİLMESİ KOLAY VE ZEVKLİ BİR OYUNDUR”
Badmintonla ilgili de kısa bilgi veren Tuncil, “Badminton salon sporları arasında yer alan bir oyundur. İnce bir raket ve tüy top dediğimiz bir topla oynanmaktadır. Hız ve seri top geçişleriyle yapılan bir müsabakadır. Öğrenilmesi kolay ve zevkli olan bir oyundur. Hedefimiz Türkiye finalinde bulunan 18 takım ve Kıbrıs’tan gelecek olan bir takımla yarışarak mümkün olan en yüksek dereceyi elde etmektir. İlk üçün arasında yer almak ve bu başarıyı ilimize kazandırmak istiyoruz. Ben sizlerin aracılığıyla bu başarıda payı olan okulda beraber çalıştığım beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarım, İl Milli eğitim Müdürümüz Sayın Kıyasettin Kırekin, Okul Müdürümüz Zeynel Abidin Akkuş, bu sene okulumuza atanan Cevat Sarı hocamız ve öğrenci velilerimize de çok teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Badminton Takımı Kaptanı Uğur Gök de, finalde oynayacakları için heyecanlı olduklarını ifade ederek, “Biz Van’da birinci olduk. Bölgede ikinci olarak Türkiye şampiyonasına çıkmaya hak kazandık. Emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah ilimize büyük bir başarı ile dönmek istiyoruz. Heyecanlıyız, takımıma güveniyorum ve kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.
Takımda yer alan Ömür Gök ise, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi olduğunu ifade ederek, “4. sınıftan bu yana badminton oynuyorum. Bu sene okulumuzda oynamaya başladım, inşallah Mersin’de yapılacak olan finalde ilimize güzel derecelerle dönmek istiyoruz” diye konuştu.

 

25-02-201625-02-201625-02-2016

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.