VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Sınav Çalıştayı, Edremit Bahçeşehir Koleji´nde Yapıldı.

TEOG Sınav Çalıştayı, Edremit Bahçeşehir Koleji´nde Yapıldı.

TEOG Sınavı Sonuçlarının Değerlendirilmesi Çalıştayı, Edremit Bahçeşehir Koleji´nde Yapıldı.

Programa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin KIREKİN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarından Celal GEZİCİ, Nuran Altan GÖL, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinden M. Şirin ATLI, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İNAN ve Edremit ilçesindeki okul müdürleri katıldı.

Edremit Milli Eğitim Müdürü Mehmet İNAN, Edremit İlçesindeki okulların TEOG sınavındaki başarı durumu ve eğitim- öğretim istatistiklerinin sunumunu yaptı. Sunumda Edremit ilçesindeki okulların başarı durumları ve İlçe TEOG sıralamaları değerlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin KIREKİN; İlçelerdeki eğitim-öğretim faaliyetleri, okuma yazma durumları, devamsız öğrencilerin sayıları gibi bazı eğitim konuları hakkında konuşma ve sunum yaptı. Okul müdürlerinin görevlerini yerine getirirken göstermeleri gereken hassasiyetin önemine, idarecilerin sorumluluk duygusu içinde iş ve işleyişleri takip etmeleri gerektiğine değindi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şirin ATLI, TEOG il-ilçe sıralamaları ve TEOG durum analizlerinin sunumlarını yaptı. Okulların TEOG ortalama sonuçlarının sıralaması, İl ortalaması, İl ortalamasının üstünde ve altında olan ilçeler ve okullarının değerlendirmeleri yapıldı.

 

 İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin KIREKİN, TEOG sınavlarındaki başarı ortalamalarının artırılması için göreve yeni başlayan ve halen görevde olan okul müdürlerinin öğrenciler konusunda gereken gayretleri göstermeleri gerektiğini belirtti. Sunumda geçen yılın TEOG başarı ortalamaları ile bu yılki TEOG ortalamaları karşılaştırılması yapıldı. Bu yılki TEOG ortalamasının geçen yıla nazaran arttığı belirtildi. Toplantı, öğrencilerin sınav başarılarının arttırılması için neler yapılması gerektiğinin bilincine varılması ve okul- öğrenci başarısının önündeki engellerin kaldırılması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiği bilincinin artması temennisiyle sonlandı.

 

edremit teog çalıştayı ocak 2015edremit teog çalıştayı ocak 2015edremit teog çalıştayı ocak 2015edremit teog çalıştayı ocak 2015edremit teog çalıştayı ocak 2015edremit teog çalıştayı ocak 2015edremit teog çalıştayı ocak 2015

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.