VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG öncesi deneme sınavı yapıldı.

TEOG öncesi deneme sınavı yapıldı.

Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Gökçe ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, deneme sınavlarının yapıldığı okulları ziyaret etti.

Tuşba ilçesindeki Atatürk Ortaokulu’na yapılan ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, TEOG hazırlık sınavının ülke genelinde yapıldığını belirterek, ilimizde deneme sınavına sponsor olan Tuşba Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 2015-2016 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı öncesi Van genelinde deneme sınavı yapıldı. Son zamanlarda eğitime büyük destek veren Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe’ye teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, ildeki bütün yerel yönetimlerin eğitime katkı sunması gerektiğini ifade etti.

KIREKİN: Amacımız öğrencilerimizin daha iyi yerlere gelmesidir

Van´ın eğitim potansiyelini yükseltmek için birçok çalışma yürüttüklerini belirten Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, "Şimdi biz il genelinde bu yıl öğrencilerimize deneme sınavı yapıyoruz. Ölçme değerlendirme sınavı, seviye tespit sınavı yapıyoruz. Amacımız öğrencilerimizin eğitimde daha iyi yerlere gelmesidir. Tabi biz bunu 4 deneme sınavı üzerinde planladık. Biz diğer yandan sponsor arayışına da giriyoruz. Sağ olsun, bu zamana kadar sadece Tuşba Belediyesi eğitime katkı sunmak için girişimlerde bulundu. Maalesef diğer belediyelerimiz şuana kadar herhangi bir destek vermedi. Belki de ilçe milli eğitim müdürlerimiz onlarla iletişim kurmakta sıkıntı yaşadı. Ben ilçe milli eğitim müdürleriyle bir toplantı yapıp gerekli talimatı vereceğim. İnşallah diğer belediyelerimizin de desteğini almak için onlarla iletişime geçeceğiz. Kentteki bütün belediyelerimizin eğitime tam destek vermesi gerekiyor. Eğitim hepimizin meselesidir. Ülke meselesidir. Eğitilmiş insanın ülkeye hiçbir şekilde zararı olmaz. Bilakis ülkenin kalkınması için, refahı için elinden geleni yapar. Ben bütün belediyelerin eğitime destek vereceğine inanıyorum. Ben tekrar Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe´ye çok teşekkür ediyorum. Biz ona gitmeden o bize geldi. Ben sözlerime son verirken, tekrar Van´ın eğitimi için, çocuklarımız için herkesin eğitime tam destek vermesi gerekiyor. Aslında bu bir niyet meselesidir. Eğitimi her zaman öncelik kılmalıyız" ifadelerini kullandı.

ÖZGÖKÇE: "Van’ın diğer illerden bir eksiği yok"

Van´ın ülkedeki diğer illerden bir eksiğinin olamadığını ifade eden Başkan Özgökçe, "Van´ın çok artıları var. İnşallah biz Van´ı eğitim üssü yapacağız. İl ve ilçe milli eğitim müdürlerimizle birlikte sürekli koordineli olarak bu geleceğimiz olan çocuklarımızın daha iyi yetişmesi adına biz yerel yönetimler olarak elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bugüne kadar bununla ilgili bir eksiklik vardı, öğrencilerimize eğilemiyorduk belki ama şimdi belediyemiz kurulduğu günden bu yana sürekli eğitime tam destek veriyor ve vermeye devam edecek. Bizim tek isteğimiz bu gençlerimiz her bir ailemizin bir meyvesidir. Her bir aile bu çocukları yetiştirip hayata kazandırabilmek için gerçekten çok büyük çabalar sarf ediyorlar. İnşallah biz belediye olarak eğitime katkı sunmaya devam edeceğiz. Yine de bu çocuklarımızın eğitimine katkı sunan herkese ben teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

CEYLANİ: Deneme sınavları öğrencileri gerçek sınavlara hazırlar

 

Daha sonra söz alan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ise, şunları kaydetti; "Şuan gördüğünüz gibi gerçek sınav gibi bir deneme sınavı yapılıyor. Van´ın 13 ilçesinde şuan bu deneme sınavlarımız yapılıyor. 8 ve 12. Sınıflara yönelik yaklaşık 5 bin öğrencimize 4 denemede sayın başkanımız ilçemize sponsor oldular. Bence bu iyi bir örnek teşkil etmektedir. Elbette belediyelerin eğitim kurumlarına sponsor olması, desteklemesi çok büyük bir önem arz etmektedir. Bu çocuklar bizim geleceğimizdir. 8. Sınıfların sınavda iyi bir puan almaları demek iyi bir liseye gitmeleri demektir. İyi bir liseye giden çocukların iyi bir üniversitede harika bir mesleğe gitmesi demektir. Bu lise öğrencilerimiz içinde geçerlidir. Biz de bu deneme sınavlarımızı yapacağız ki çocuklarımız gerçek sınavlarda da büyük başarı göstersinler. Deneme sınavlarında yaptıkları hataları gerçek sınavlarda yapmasınlar diye hepimiz çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ayrıca bizim Tuşba Kaymakamı Musa Sarı beyefendi de bu konuda çok duyarlıdır. Kaymakamımız Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla 8 ve 12. Sınıftaki öğrencilerimize yaprak test ve soru bankası hediye ettiler. Bunu okullarımıza ulaştırdık. Ben tekrar eğitime katkı sunan herkese teşekkür ediyorum"

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.