VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taekwondo İl Seçmeleri Yapıldı

Taekwondo İl Seçmeleri Yapıldı

Taekwondo Yıldızlar grup maçlarına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla düzenlenen il müsabakaları sona erdi.

Van Ferdi Sporlar Merkezi’nde yapılan okul sporları Taekwondo Yıldızlar il seçmesi müsabakaları 30 bayan, 45 erkek olmak üzere toplam 75 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

Van Ferdi Sporlar Merkezi’nde yapılan müsabakalara İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Taekwondo İl Temsilcisi Murat Yazlık ve öğrenciler katıldı.

Vanlı genç yeteneklerin Türkiye’yi milli müsabakalarda en iyi şekilde temsil etmelerini görmeyi arzuladıklarını belirten Murat Yazlık, “Müsabakalar sonunda 10 bayan, 10 erkek sporcu Mart ayında Şanlıurfa’da yapılacak olan grup maçlarında ilimizi temsil etme hakkı kazanacak. Amacımız buradan iyi sporcular yetiştirmektir. Gerek ilimizi gerekse ülkemizi milli müsabakalarda en iyi şekilde temsil etmesini sağlamaktır. Bu yüzden grup müsabakaları Türkiye Taekwondo Milli Müsabakalara yönelik bir ön hazırlıktır. Müsabakaların çekişmeli geçeceğini umuyorum. Spora ve sporcuya verdikleri desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke ve Gençlik Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç’a çok teşekkür ediyoruz. Tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Kıyasıya geçen müsabakalar sonunda bayan ve erkek olmak üzere 20 sporcu Şanlıurfa’da düzenlenecek olan grup müsabakalarına Van’ı temsil etmeye hak kazandı.

Müsabakalar sonunda öğrencileri tebrik eden ve başarılı olan öğrencilere ödül veren İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ortak düzenlenen okul sporlarının genç yeteneklerin ortaya çıkması, sportif faaliyetlerin artması, çocukların kendini keşfetmesi, yeteneğini sergilemesi açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

Van ilinin bu anlamda iyi bir noktada olduğunu belirten Tevke, Vanlı sporcuların Türkiye’de düzenlenen sportif yarışmalarda birçok derece elde ettiğini belirterek, “Öncelikli amaç ahlaklı bir gençlik yetiştirmektir. Sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olması önemlidir. Genç bir nüfusa sahip olan Van’ın sportif yönünde de  başarı çıtası  her gün biraz daha yükseliyor. Çocuklarımızın Taekwondo müsabakalarında da iyi bir netice alacaklarına inanıyorum” dedi.

 400 Bine yakın  çocuk ve genç nüfus ile Van’ın potansiyeline değinen Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise, gençlerin topluma kazandırılması, yeteneklerinin ortaya çıkması yönünde birçok faaliyet yürüttüklerini belirterek, bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeye gayret gösterdiklerini söyledi.

09-01-201909-01-201909-01-201909-01-2019

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.