VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Spor Van Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Spor Van Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Vali Ozan Balcı, Spor Van Projesi bilgilendirme toplantısında, beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler ve spor insanları ve ilgili kurum müdürleriyle bir araya geldi.

Edremit Uygulama otelindeki toplantıda konuşan Vali Ozan Balcı, eğitime, spora dost bir yönetici olduğunu belirterek Spor Van Projesi kapsamında yapılacakları anlattı.

SPORUN ALT YAPISINI OLUŞTURACAĞIZ

Sporun her kesiminden ilgililerin bu projeye destek vermesi gerektiğini belirten Vali Ozan Balcı çocukların, öğrencilerin  akademik başarıları kadar bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişmelerinin de önemli olduğunu vurgulayarak, "Anaokulu ve ilkokuldan itibaren her çocuğumuzu en az bir spor dalına yönlendirerek sporun içinde olan bireyler yetiştirmeliyiz.
 Devletimizin imkan, kabiliyet ve potansiyeli ile ilimizde kurum müdürlerimizin hepsi projeyi benimseyerek bütün imkanlarını seferber edeceklerdir. Van'ın geleceği olacak gençlerin yetişmesinde sporu ve eğitimi seven bir Vali olarak daima yanınızdayım. Spor Van projesi çocuklarımızın, gençlerimizin, ilimizin ve ülkemizin projesidir.
Spor Van projesini uygulamaya başladığımızda ilimizde sporun altyapısını oluşturmuş olacağız." Dedi.

TAM DESTEK VERECEĞİZ
Sporun her dalına özellikle malzeme anlamında destek vereceklerini vurgulayan Vali Ozan Balcı şöyle konuştu:

"Her çocuk bir spor dalıyla uğraşmalı veya bir spor dalı hakkında her şeyi bilip onu sevmeli, izleyicisi olmalı.
İlimizde bulunan kapalı veya açık özellikli bütün spor tesislerini öğretmen ve antrenörlerimizin emrine veriyoruz.
Gerek salon sporları gerek doğa sporları olsun her alanda ihtiyaç duyulan malzemeler devamlı olmak üzere temin edilerek sizlere verilecektir. Uygun alanlara sahip okullarımızın basketbol, voleybol gibi branşlarında sahalarının hazırlanması devam etmektedir. Her okulumuzda bu branşlarda sahaların yanında geleneksel oyun alanlarının çizimi de yapılacaktır. Yüzme havuzu olmayan ilçemiz kalmayacak. Mevcut kapalı spor salonlarımıza  ek olmak üzere 17 kapalı spor salonu daha yapılacaktır. Sporcu fabrikası en kısa sürede tamamlanacaktır. Engelli bireylerimiz ile özel ilgilenilecektir. Bütün okullarımızda Gençlik Spor Kulüplerinin kurulmasını sağlayacağız. Ulusal ligler, yarışmalarda yarışacak sporcularımıza destek vereceğiz.
Spor branşlarında görev yapan öğretmen, antrenör, spor insanı, kurum müdür ve spor branşının içinde olan herkes bu projenin içinde olacak yürekten destek verecektir. 5 Ekim 2022 tarihinde Spor Van Projesinin açılışı sonrasında gençlerimize karşı büyük bir görev ve sorumluluk öğretmenlerimizi, idarecilerimizi kısaca hepimizi beklemektedir. Aşkla, şevkle, yorulmadan çalışarak bu projenin hedeflerine adım adım ulaşacağız."

Toplantı sonrası Vali Ozan Balcı, toplantıya katılan öğretmen ve spor adamlarıyla tek tek tokalaşarak tanıştı.

Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Gençlik Spor Müdürü Arif Özsoy, öğretmenler ve spor adamları katıldı.

 

23-09-202223-09-202223-09-2022

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.