VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Rüzgarım Hayalim Olsun’ projesi Bakanlık Teşvik Ödülü’ne layık görüldü

´Rüzgarım Hayalim Olsun’ projesi Bakanlık Teşvik Ödülü’ne layık görüldü

Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla verilen "5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Töreni", Başkent Öğretmenevi´nde yapıldı.

Van´ın Çaldıran ilçesi Çubuklu köyüne bağlı Galatasaray Ortaokulu´nda fen bilgisi öğretmeni olarak görev yaptığı sırada okulun elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla rüzgar türbini yapan öğretmen Mahmut Çakır, ‘Bakanlık Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, ödül töreninde yaptığı konuşmada, eğitimin, ülkelerin gelişmesini sağlayan, ekonomik olarak kalkınmalarını destekleyen, milli ve manevi değerleri gelecek nesillere aktaran vazgeçilmez bir süreç olduğunu belirtti.

 Tarihin her çağında başarılı olmanın ve çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkabilmenin yolunun iyi bir eğitim sisteminden geçtiğini vurgulayan Erdem, "Eğitimi uzun vadeli bir bakış açısıyla ele alıyor, geleceğe yatırım olarak kabul ediyoruz. Bir ülkenin en büyük yatırımı beşeri sermayesidir, bunu da ancak eğitimle başarabiliriz." diye konuştu.

Çağıyla rekabet eden, bilgi ve yüksek katma değerli ürünler üreten ve ürettikleri marka olan bir Türkiye istediklerini dile getiren Erdem, bunun yolunun nitelikli eğitimden geçtiğine işaret etti.

 Eğitim ile kalkınma arasında doğrudan orantı bulunduğunu vurgulayan Erdem, insan kaynağının eğitim seviyesi yükseldikçe, iş gücü, kalkınma ve gelişmişlik düzeyinin arttığını anlattı.

2016-2017 eğitim öğretim yılında yapılan 3 bin 357 başvurudan 106 çalışma, bölgesel ödüle değer görülürken katılan eserlerden "Öğretim Yöntem ve Teknikleri", "Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler", "Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi", "Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme", "Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi" kategorilerinde 15’i Bakanlık Ödülü, 5’i de Bakanlık Teşvik Ödülü almaya hak kazandı.

 Ankara’da düzenlenen Bakanlık Teşvik Ödülü törenine katılan Van İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin,  Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Aslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlüt Şahin, öğretmen Mahmut Çakır,  ödül almanın sevincini yaşadı.

Bakanlık Teşvik Ödülü’ne layık görülen ‘Rüzgarım Hayalim Olsun’ projesinin Türkiye’de dereceye girmesinin Van açısından önemli olduğunu belirten Van İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, Mahmut Çakır öğretmeni gönülden tebrik ettiklerini söyledi.

Eğitim ve Öğretimde proje alanında Van’ın çok iyi bir noktaya geldiğini belirten Kırekin, bu alanda birçok Türkiye derecesi elde ettiklerini söyledi.

 

 20-12-201720-12-201720-12-201720-12-2017

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.