VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Özel Eğitim Materyal Tasarım Yarışması” Başladı

“Özel Eğitim Materyal Tasarım Yarışması” Başladı

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri bölümünce hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Eğitim ile Şekillenen Gelecekler Projesi” çerçevesinde “Özel Eğitim Materyal Tasarım Yarışması” yapılacak.

Tüm özel kamu ve kurumlarında çalışan öğretmen ve üniversite öğrencilerinin katılabileceği yarışmaya başvurular 15 Şubat ila 25 Nisan tarihleri arasında olacak.

 “Eğitim ile Şekillenen Gelecekler Projesi” faaliyetleri arasında yer alan “Özel Eğitim Materyal Tasarım Yarışması” hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, “Proje faaliyetlerinden biri TRB2 bölgesinde “Özel Eğitim Materyal Tasarım Yarışması” düzenlemektir. Bu yarışmanın amacı; TRB2 bölgesinde görev yapmakta olan devlet kurumlarında ve özel sektörlerde çalışan öğretmenlerin ve Üniversite de Eğitim Fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin özel eğitim alanında kullanılabilir ve projemiz kapsamında üretilebilir eğitim materyalleri tasarımlarının yapılmasını sağlamaktır. Yeni tasarlanan materyal örnekleri bu yarışma kapsamında değerlendirilecek ve üretim ile çoğaltılması sağlanacaktır. Tasarlanan bu yeni özel eğitim materyal örneklerinin, yeni-özgün-farklı tasarımlar olması, eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve modellik etmesi amaçlanmaktadır” dedi.

 Yarışmanın konusu hakkında da bilgi veren Altan Göl, “Katılımcılar yarışmaya özel eğitim hizmetleri alanında özel yetenekli bireyler, zihinsel yetersizlik, otizm spektrum bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü, görme yetersizliği, işitme yetersizliği, ortopedik yetersizlik, dil ve konuşma güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve çoklu yetersizliği olan bireylere yönelik hazırladıkları materyalleri ile katılabileceklerdir” şeklinde konuştu.

Yarışmanın başvuru detayları ise şu şekilde;

YARIŞMA BAŞVURU TARİHLERİ

Yarışma başvurusu iki aşamalı olacaktır.

Birinci aşamada: 

https://www.materyalvan.net/ adresinde, Özel Eğitim Materyal Yarışması başlığı altında açılan web sayfasında bulunan form word ortamında doldurularak materyal65@gmail.com mail adresine gönderilecektir.

İkinci aşamada:

    Tasarlanan özel eğitim materyalleri Yusuf Gökçenay Bilim Sanat Merkezi Şerefiye Mahallesi Ordu Caddesi materyalleri No:65 İpekyolu/Van adresine elden ya da kargo yoluyla teslim edilecektir.

Başvuru formu hazırlanmayan materyaller değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ürünler    bu    kılavuzun    4. Maddesinde       belirtilen     takvim    aralığında gönderilmelidir. Aksi durumda başvurular dikkate alınmayacaktır.

Kargo yoluyla gönderilen eğitim materyalleri için kargo ücreti, katılımcı tarafından ödenecektir. Karşı ödemeli kargolar kesinlikle teslim alınmayacaktır.

4.TARİHLER

Başvuru Formu Gönderme Tarihleri: 15/02/2019- 25/04/2019

Sonuçların Açıklanması: Sonuçlar, ödül töreni sırasında açıklanacaktır. (Seçilme başarısı gösteren eserlerin sahipleri önceden bilgilendirilecektir.)

Ödül Töreni ve Yeri: Ödül töreni 02.05.2019 tarihinde gerçekleştirilecektir.

27-02-2019

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.