VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda İkinci Dönem Başladı

 Okullarda İkinci Dönem Başladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE İkinci dönem köy okulların ders başı törenine İpekyolu ilçesi Aşağı Bakraçlı İlkokulunda katıldı.Tören kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE: ''Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınından dolayı deneyimlerimizin de ışığında, eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi kararlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Öncelikle yeni bir heyecanla yarın başlayacak ikinci dönemin ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ederim.

Milli Eğitim Bakanlığımız, salgın sürecinde çocuklarımıza daha iyi bir eğitim sunabilmek için dünya standartlarında içerikler ve sistemler oluşturdu. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bu çerçevede eğitim süreçlerinin bütünlüğü düşüncesinden hareketle öğrenci, öğretmen ve evlerini okula dönüştüren velilerimize ilişkin tüm süreçlere düşünce ve uygulama açısından katkı sunuyor.

Salgın sürecinde okullarımızın ne denli büyük bir toplumsal işleve sahip olduğunu bir kez daha gördük. Eğitim, her şartta öncelikli bir yere sahip. Bu hassasiyetle, çok kapsamlı değerlendirmeler doğrultusunda, bilimsel veriler ışığında çocuklarımızın faydasını önceleyerek onların öğrenme kayıplarının en aza indirilmesi için çalışıyoruz. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bu bağlamdaki faaliyetlerini 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda gelecek odaklı düşünürken çıtayı her zaman daha yükseğe koymayı hedefliyor. Önemli olan benliğin ve kişisel bütünlüğün kişinin iç huzurundaki rolünün farkında olarak kadim değerlerimizi güçlü yarınların gerektirdiği şartlara ustalıkla uyarlayabilmektir.Ortak faydayı esas alan, adil, eşit ve kapsayıcı eğitim için hep beraber iş birliği içinde hareket ederek karşılıklı öğrenmelerin artırılması büyük önem taşıyor. Bizler de öğrencilerimizin öğrenme fırsatlarını korumayı ve artırmayı içeren geniş kapsamlı tüm etkinliklerimizi bu anlayışla planladık.

Birçok paydaşımızla beraber omuz verdiğimiz ve uzaktan eğitim sürecinde de sürdürdüğümüz projelerimiz, çocuğa, çocukluğa ve tüm eğitim süreçlerine bütüncül yaklaşımın neticesidir. İkinci dönemde ilham veren gelişim yolculuğumuzu hep beraber devam ettireceğiz. Unutmayalım ki, eğitim ortamlarımızda fark yaratan projeler ve bütün uygulamalar ancak öğretmen, öğrenci ve velilerimizin yüksek katılımı hâlinde amacına ulaşabilir.Okullarımızın ikinci dönem açılışı hayırlı olsun.''

 

 

15-02-2021    15-02-202115-02-202115-02-202115-02-2021

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.