VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servislerine yönelik İş Sağlığı ve Eğitim Güvenliği toplantısı yapıldı

Okul Servislerine yönelik İş Sağlığı ve  Eğitim Güvenliği toplantısı yapıldı

Okul Servisleri ve Taşımalı Eğitim Güvenliği  konularının ele alındığı toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Aladağ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği Koordinatörü  Nurcan Alpaslan, Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkan Vekili Murat Bayraktar, Van Şoförler Odası Başkanı Emin Tuğrul, Servis Araçları Kooperatif Başkanı Metin Aras, İl Emniyet Müdürlüğü Yetkilisi Mustafa Kula, Jandarma Komutanlığı temsilcisi Cem Yılmaz, YYÜ İdari İşler Müdürü Gürsel İzcier, on üç ilçenin Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri İş Sağlığı Güvenliği Uzmanları katıldı.

Van’da hizmet veren taşımalı eğitimle ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, devletin ve özel sektörün finanse ettiği taşımalı eğitimden Van’da yaklaşık 80 bin öğrencinin faydalandığını belirterek, bu konunun gerek iş sağlığı, gerek güvenliğinin önemli bir konu olduğunu söyledi.

Günde ortalama 6 Bin servis aracı ile öğrenci taşındığı, bu nedenle yaşanan trafik sirkülasyonunun göz önüne alındığında, alınacak tedbirlerin de o derece önemine işaret eden Kırekin, bu konuda bütün kurumlardan, sivil toplum örgütlerinden destek beklediklerini kaydetti.

Periyodik olarak bu tür toplantıların yapılması gerektiği dile getiren Kırekin, Çocuklarımız için tüm kurumlar bize destek sunmalı. Bu çocuklarımızın güvenliği her şeyden önemlidir. Bu yüzden bu tür konuların detaylıca ele alınması, sıkıntıların giderilmesi ve çözüm kanallarının daha fazla işlevsel hale getirilmesi gerekir” şeklinde konuştu.  

 

Toplantıda, katılımcılar taşımalı eğitim ve okul servisleri konusunda karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri ve alınması gereken tedbirler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

 

24-02-201624-02-201624-02-2016

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.