VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SANAYİ İŞBİRLİĞİ VE HİZMET İÇİ EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

OKUL SANAYİ İŞBİRLİĞİ VE HİZMET İÇİ EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Van İl Mili Eğitim Müdürlüğü, okul sanayi işbirliğini ve hizmet için farklı kurumlarla eğitimi geliştirme anlamında protokol imzaları gerçekleştirdi. 

Meslek liseleri ile özel sektör arasında işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Van İl Mili Eğitim Müdürlüğü, İş-Kur İl Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgesi ve Van Ticaret Borsası arasında protokoller imzalandı.

Protokol çerçevesinde ilk imza töreni Van Organize ve Sanayi Bölgesi'nde yapıldı. OSB Başkanı Memet ASLAN'ın makamında gerçekleştirilen imza töreninde, istihdama katkı sunacak, nitelikli iş gücünün ortaya çıkmasını sağlayacak çalışmaların hayırlı olmasını dileyen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan TEVKE, özellikle sanayi kuruluşlarının mesleki eğitime doğrudan katılmasının önemli olduğuna değindi. 

Sanayi bölgelerinin kalifiye elemana her zaman ihtiyaç duyduğunu, nitelikli insan kaynağının sanayinin gelişmesi için önemli olduğunu belirten OSB Başkanı Memet ASLAN ise, iş birliği protokolünün hayırlı olmasını diledi. 

Gerek istihdam gerekse eğitim programları ile bu süreçlere katkı sunmaya devam ettiklerini belirten Van Çalışma İş-Kurumu Müdürü Salih SERÇE, kurumla arası iş birliğinin önemli olduğunu, rol model olacak olan bu tür çalışmalarının öneminden söz etti. 

Organize Sanayi Bölgesi ile imzalanan protokol çerçevesinde, öğretmenlerin fabrikalarda işbaşında hizmet içi eğitim görmeleri ve meslek lisesi mezunu öğrencilerin, Çalışma ve İş-Kurumu Müdürlüğü'nün iştiham garantili teşvikleri aracılığıyla, özel sektörde istihdamları sağlanmış olacak.

OSB de yapılan iş birliği protokolü imza töreninin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hasan TEVKE, İş-Kur İl Müdürü Salih SERÇE ve Mesleki Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer ÇEVİK24-03-2020, Van Ticaret Borsası'na geçti. 

Burada Van Ticaret Borsası Başkanı Nayif SÜER ile fikir alışverişinin ardından, iş birliği protokolü imza töreni gerçekleştirildi. 

Van Ticaret Borsası olarak, Van'da istihdama büyük önem verdiklerini belirten Başkan Nayif SÜER, Van'ın iki önemli kurumu ile iş birliğinin öneminden söz etti. 

 

Meslek liseleri ve özel sektörü bir araya getirmeye çalıştıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan TEVKE, paydaşlar arasındaki ortak çalışma kültürünün oluşması anlamında iş birliğinin önemli olduğunu söyledi. 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.