VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine ‘Yönetimde Yeni Yaklaşımlar ve Motivasyon Eğitimi’ verildi

Okul Müdürlerine ‘Yönetimde Yeni Yaklaşımlar ve Motivasyon Eğitimi’ verildi

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen okul müdürlerine yönelik ‘Yönetimde Yeni Yaklaşımlar ve Motivasyon Eğitimi” programı düzenlendi.

Van Sürekli Eğitim Merkezi (VASEM) de gerçekleştirilen eğitim Programına, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Bedir, Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Proje Uzmanları ve okul müdürleri katıldı.

Program öncesi okul müdürlerine kısa bir açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, Van Sürekli Eğitim Merkezi ve bu merkezde verilen eğitimler hakkında bilgiler aktardı.

VASEM’de birçok etkinliğin yapıldığına değinen Kırekin, “Bu hizmet binası ihtiyaç duyduğumuz bir alandı. Fiziksel olmasının ötesinde sürekli eğitimlerin yapıldığı bir faaliyet binası. Toplantıların, kursların, eğitimlerin verilmesi yönünde çok verimli. Eğitimde özellikle proje esaslı çalışmalar yürüttüğümüz için VASEM’in bu konuda önemi daha fazla anlaşılıyor. Bildiğimiz gibi yönetim dinamikleri bir süreçtir. Bu süreç her zaman kendisini yenilemeye, yönetimde yeni yaklaşımlara ihtiyaç doğurmaktadır. Zaman zaman geleceğe yönelik planlar ve stratejiler için geçmiş bilgiler yeterli gelmiyor. Biz de bu manada bu tür eğitimleri düzenleyerek bilgi akışını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu programımızda bunlardan biridir. Çok değerli hocalarımız sizlere yeni yönetim anlayışı, motivasyon ve yeni yaklaşımlar hakkında bilgiler verecekler. Bunun için DAKA’ya proje sunduk, destek verdiler. Bu bir başlangıçtır. Bu tür eğitim çalışmalarımız devam edecektir. Bu önemli çalışmalarda emeği geçen başta AR-GE Birimi çalışanlarına ve eğitim veren eğitimcilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Program çerçevesinde Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde görevli Doç. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu, katılımcılara “Yönetimde Yeni Yaklaşımlar ve Motivasyon Eğitimi” hakkında bilgiler verdi.

 

09-02-201609-02-201609-02-201609-02-2016

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.