VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul müdürlerine yönelik ´Aday Öğretmenlere Staj Uygulamasında Eğitim´ semineri düzenlendi

Okul müdürlerine yönelik  ´Aday Öğretmenlere Staj Uygulamasında Eğitim´ semineri düzenlendi

Van´a yeni atanan öğretmenlerin stajyerlik yapacağı okulların müdürlerine yönelik iki gün düzenlenen ´Öğretmenlere Staj Uygulamasında Rehberlik´ eğitimi gerçekleştirildi.

Şişli Öğretmenevi’nin konferans salonunda 156 okul müdürünün katıldığı ve iki gün sürecek olan eğitim seminerine Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, Mili Eğitim Şube Müdürü Mücahit Tunç, Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Güze Yıldız de katıldı.

Seminerde açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, “Bakanlığımız bu sene atanmış olan aday öğretmelere yönelik belli bir süreci ihtiva eden bir program gönderdi. Bu program 81 ilimizde uygulanmaktadır. Aday öğretmenlerimizin yetiştirme süreciyle ilgili olarak yeni bir süreç başlattık. Bu süreçte özellikle bizlere, okul müdürlerimize ve eğitim yöneticilerimize, aday öğretmenlerin çok nitelikli ve donanımlı bir şekilde yetiştirilmesi için önemli görevler düşmektedir. Bu geçtiğimiz günlerde danışmanların yetiştirme sürecinde de ifade etmiştik. Gelen kardeşlerimiz bizleri rol model olarak görmektedir. Bizlerin yönetim tarzı ve anlayışı onarın benliğinde uzun yıllar silinmeyecek etkiler bırakacaktır. Dolayısıyla bu işin hem sevabı hem de vebali bizlere aittir. Okullarımızdaki yönetimsel ve eğitimsel boşluklar, onlarda olumsuz etkiler bırakabileceği gibi okul içerisinde güzel uygulamalarımız da onlarda olumlu etkiler bırakacaktır. Onlar yarın öbür gün okullarımızdan ayrıldıklarında şunu dememeli; ‘gittiğim okul yönetimi ve bana rehber olan öğretmen çok olumsuzdu. Ben iyi yetiştirilemedim.’ Onun için sizlerin her zamankinden daha fazla titiz davranmanız gerekir. Okullarınızda müdür olarak boşluk bırakmamanız gerekir. İdari boşluk biliyorsunuz kabul edilemez bir durumdur. Çok kötü sonuçlar da doğurabiliyor. Bu izlenimi lütfen bizim aday öğretmenlerimize bırakmayın” dedi.
Kırekin, ayrıca hafta sonu yapılacak olan YGS ile ilgili de kısa bir bilgi vererek, “Biliyorsunuz bu hafta sonu YGS yapılacak. Sınav için ÖSYM de müdürlerimizle toplantı yapacak. Ercişilçemizde bu toplantının ilki herhalde yapılacak. Öncelikle bu sınavın sağlıklı ve kurallara uygun bir şekilde yapılması için okullarımızda görev yapan bütün gözetmenlerimize ve salon görevlilerine okul müdürleri olarak hatırlatmanız gereken önemli hususlar var. Bunları ihmal etmeyin” diye konuştu.


11-03-201611-03-201611-03-2016

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.