VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN TEVKE'NİN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

 MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN TEVKE'NİN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

 Milletimizin geleceğini emanet ettiğimiz sevgili çocuklarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Eğitim camiası; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de alışılmadık bir süreçten geçerken; dünyada dengelerin yeniden sağlanmaya başladığı, bilimin rehberliğinde yavaş yavaş normal hayata geçişin gerçekleştiği bu günlerde, ülkemizde de yüz yüze eğitime başlıyoruz.

          Bilginin her an yenilendiği, teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği günümüz dünyasında gelişmeleri takip edebilmek, ülkemizin kalkınmasına omuz verebilmek, dünyaya daha geniş bir açıdan bakabilmek ancak eğitimle mümkündür. 

          Sevgili çocuklar!

          Ülkemizin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelesinde en büyük güç kaynağı; sizlersiziniz. Kahraman bir milletin çocukları olarak sizler, bizim geleceğimizin teminatı ve yarınlarımızın umudusunuz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ve daha güçlü yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz.

          Bizlerin en büyük dileği, sizlerin başarılarının ve mutluluğunun daim olmasıdır. Bizler inanıyoruz ki; hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk, bir çocuğun kalbinden daha geniş bir makam yoktur. Her dönemde dünyayı güzelleştiren yegâne şey, siz çocuklarımızın tebessümüdür.

          Değerli veliler!

          Çocuklarımızın salgın sürecinde psikolojik sağlamlığını güçlendirmek ve onların okula uyumlarını desteklemek için gereken tüm hazırlıkları canla başla çalışarak yaptık, salgın sürecini önleyici tüm tedbirleri aldık. Hayat geçmiş normallerine dönene kadar eskisine göre belki iki kat daha dikkatli, iki kat daha sorumluk sahibi olmamız gerekecek. Bu süreçte en çok ihtiyacımız olan şey sizlerin; eğitimi bir millet ödevi olarak kabul edip umutla ve hevesle, bütün yapabildikleriniz ve katkı sağlayabildiklerinizle her zaman olduğu gibi yanımızda olmanızdır.

          Değerli meslektaşlarım!

          Sizler zaten evlatlarımızın hayatlarına ışık olabilmek için daha en baştan o sorumluluğu severek üstlendiniz. Çocuklarımız sizleri, sizler de çocuklarımızı çok özlediniz. Dijital eğitimde ne kadar önemli adımlar atmış olursak olalım uzaktan eğitim, bir sınıf içerisinde öğrencinizin gözünün içine bakarak ders anlatmanın yerini tutamaz. Bundan sonraki süreçte desteğinizi ve iş birliğinizi esirgemeyeceğinize ve çocuklarımızın parlak bir geleceğe ulaşmaları için üstün bir çaba sergileyeceğinize olan inancım tam.

          Bu duygu ve düşüncelerle; 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'nın Van eğitim camiamız başta olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı ve başarılı bir yıl olarak geçmesini temenni ediyorum.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.