VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK ve Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Sayın Abdulmutalip ÇETİN, ilimizdeki okullara yapılan saldırılar sonrası durumu yerinde incelemek için İlimize teşrif ettiler.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK ve Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Sayın Abdulmutalip ÇETİN, ilimizdeki okullara yapılan saldırılar sonrası durumu yerinde incelemek için İlimize teşrif ettiler.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK ve Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Sayın Abdulmutalip ÇETİN, ilimizdeki okullara yapılan saldırılar sonrası durumu yerinde incelemek için ilimize teşrif ettiler. Edremit ilçemizde bulunan Kurubaş İlkokulunu ziyaret ettiler. Burada birtakım incelemelerde bulunduktan sonra okul öğretmenleri ile sohbet ettiler. Sonrasında İpekyolu İlçemizde bulunan Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesini ziyaret ettiler. Hasar durumunu yerinde inceleyip okul müdüründen bilgi aldılar. Yine İpekyolu ilçesinde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlköğretim Kurumunu ziyaret ettiler. Burada da okul idaresinden durum hakkında bilgi aldılar ve okuldaki öğretmenler ile sohbet ettiler. Daha sonra Şişli Öğretmenevinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, İlçe Milli Eğitim müdürleri ve okul müdürleri ile yaşanan saldırı olayları hakkında değerlendirme toplantısı yaptılar.

Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK, konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Bugün Van´ı ziyaret etmemizin temel nedeni; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı tarafından, bölgedeki illere birim amirlerimiz gönderildi. Son olaylar ve bu olaylar neticesinde eğitimin yapıldığı okulların görmüş olduğu zararları yerinde tespit etmek il müdürlerimizin talepleri doğrultusunda eksiklikleri gidermek, bu okullarda ve bu ilde görev yapan öğretmenlerimize, devletimizin ve Milli Eğitim Bakanlığımızın bu öğretmenlerimizin arkasında olduklarını, bu tür olayların onları eğitim ve öğretimden, öğrenciden uzaklaştırmaması gerektiğini hatırlatmak, onları dinlemek ve bir daha bu olaylarla karşılaşmamak için alınması gereken tedbirlerin neler olduğunu, idareciler, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim müdürlüğündeki yetkili arkadaşlar, okul müdürleri ve öğretmenlerimizle görüşerek, bakanlık olarak üzerimize düşenin neler olduğunu tespit etmek için geldik. Öğretmen arkadaşlarımızda ve idarecilerimizde herhangi bir yılgınlık, bezginlik, korkaklık görmedik. Biz eğitimciyiz ve sonuna kadar bu bölgenin çocuklarının eğitimden yoksun kalmaması, cahil kalmaması için öğretmen arkadaşların aktif bir şekilde eğitim ve öğretime devam ettiklerini görmekten de mutlu olduğumuzu ifade ediyoruz. Yarın Sayın bakanımızın başkanlığında Mardin ilinde durum değerlendirmesi yapıp daha sonra bölge ile ilgili gerekli tedbirler alacağız.

Bu ziyarette edindiğimiz başka bir intiba da şu; bölge halkı gerçekten bu tür eylemlere prim vermedi. Öncelikle Van halkına ve Van´da yaşayan vatandaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu kadar geniş bir alana, bu kadar yoğun bir nüfusa rağmen, saldırıların birkaç okulla sınırlı kalması, Van halkının bu tür olaylara, özellikle devlete ve devletin temsili olan bu binalara zarar verilmesinin öne geçtiğini de gösteriyor. Bu açıdan Van halkına da teşekkür ediyorum."

 

 
saldırı incelemesi1
saldırı incelemesi1saldırı incelemesi2saldırı incelemesi2saldırı incelemesi1saldırı incelemesi1saldırı incelemesi1saldırı incelemesi1saldırı incelemesi1saldırı incelemesi1saldırı incelemesi2saldırı incelemesi2saldırı incelemesi2saldırı incelemesi2saldırı incelemesi2
saldırı incelemesi2
saldırı incelemesi2

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 - 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.