VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitime yönelik tanıtım ve yapılandırma toplantısı yapıldı

Mesleki Eğitime yönelik tanıtım ve yapılandırma toplantısı yapıldı

Van ili  Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğüne bağlı okul  müdürleri ile Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Mustafa Danışman başkanlığında toplantı yapıldı.

Edremit Evliya Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi´nde yapılan toplantıda Mesleki ve Ortaöğretim tanıtım ve yapılandırma çalışmaları, Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli protokolü, ÖSYS eski mezun bilgi girişi konuları ve işletmelerde beceri eğitimi için 2016/2017 yılında yapılacak çalışmalar hakkında gündem maddeleri görüşüldü.

Oldukça verimli geçen ve yoğun katılımın olduğu toplantıda Edremit Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Haydar Orhan ile Mehmet Bakır Bedevioğlu da hazır bulundu.

Toplantıda Mesleki ve Teknik Eğitimin halihazırdaki sorunları, öğrencilerin işletmelerde beceri eğitimine gönderilmeleri ve gerekli takiplerin titizlikle yapılmaya devam edilmesi konuları ele alındı.

İşletmelerde yaşanan ve yaşanması muhtemel sorunların çözüme kavuşturulması, ilimizdeki mesleki eğitim gören öğrenci sayımızın fazla olmasından dolayı okul-sektör işbirliğinin artırılması ve ara eleman yetiştirilmesinde daha sağlam ve kararlı adımların atılması ve elde edilen başarıların devamının getirilmeye çalışılmasının görüşüldüğü toplantıda ayrıca, Mesleki eğitim alan öğrencilerden akademik alanlara yönelmek isteyenlerle ilgili yapılan çalışmaların yeterli düzeye getirilmesi için çalışmalara hız verilmesi ve gelecek yıl daha iyi sonuçlar elde etmek için ne gibi çalışmaların yapılması konularında fikir alışverişi yapıldı.

Toplantının son derece verimli geçtiğini ve bu tür müzakerelerin her zaman faydalı ve ufuk açıcı olduğu belirtilirken, ortak sorunların konuşulabildiği ve gerekli çözümlerin üretilebildiği ortak bir platform olmasından dolayı bu tür toplantıları önemsediklerini belirten katılımcılar, toplantıya ev sahipliği yapan Evliya Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Neşe Evliyaoğlu´na da teşekkür ettiler.

30-03-201630-03-201630-03-2016

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.