VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM SAĞLIK ALANI TOPLANTISI YAPILDI

MESLEKİ EĞİTİM SAĞLIK ALANI TOPLANTISI YAPILDI

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında , Staj görecek öğrencilerin durumunun değerlendirilmesi ve staj yerlerinin belirlenmesi amacıyla, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Van İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile yaklaşık dört saat süren bir toplantı yapıldı.

Toplantı başlangıcında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ömer ÇEVİK tarafından; Van Mesleki Eğitim verileri, Staj verileri ve ilgili mevzuatı tanıtıcı sunum yapıldı. Sunum sonrası katılımcıların genel değerlendirmeleri, görüş ve önerileri alındı. Toplantı sonunda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında staj görmesi gereken 701 öğrencinin, İkametgah adresleri ve Okulların bulunduğu çevre durumları da göz önünde bulundurularak, sağlık kuruluşlarına dağıtımı yapıldı. Ayrıca, başta Sağlık Hizmetleri alanı olmak üzere,  Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki alan ve dalların arz-talep prensibi doğrultusunda, çevre koşulları ve ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak düzenlemesi konusunda temenniler dile getirildi.

 Toplantıya ; İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yrd. Çetin YÜCE, Eğitim Koordinatörü Mustafa Umut TÜRKTAM, Tuşba İlçe Sağlık Müdürü Eyüp ALKAN, İpekyolu İlçe Sağlık Müdürü Semra GÜMÜŞ, Özalp İlçe Sağlık Müdürü Sezer Seda KARAGÜL, Erciş İlçe Sağlık Müdürü Metin ÇELİK, Gevaş TSM Başkanı Emir DEĞER, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mehmet Ali BİLGİLİ ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mehmet KOÇER, Van Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Sorumluları Nurcan UZURAN ve Hatice ELPEM, Erciş Şehit Rıdvan ÇEVİK Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Esma OĞUZ, Gürpınar Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Baran UZDİLLİ; Gevaş Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hasan Sami AKÇAY, Özalp Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü İsmail Çağlar ALTUNKAYNAK,  Çatak Devlet Hastanesi Sağlık Hizmetleri Müdürü Ergün ŞAHİN, Özel Van Lokman Hekim hayat Hastanesi Müdürü Sezen BUDAK ve Yardımcısı Eyyüp ÇİMEN, Özel Akdamar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Bülent ŞAHİN, Edremit İlçe Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Uzmanı Abdullah SARIÖZ, Çatak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Şükriye ERSARİ, Edremit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Etem BALLIKAYA, Erciş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nurullah ÇİFTÇİ, Gevaş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hurşit TURBİL,  İpekyolu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Eşref YILDIZ, Özalp İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hakan GÜVEN, Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet GÜZELYILDIZ ve  Edremit Van-Borsa İstanbul MTAL, Orhan Okay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erciş Lokman Hekim MTAL, Erciş Şehit Abdulkadir Bahçe MTAL, Gevaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İpekyolu Erek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özalp TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erciş Mehmet Murat İşler MTAL, Halide Edip ADIVAR MTAL, Munci İnci MTAL, Van Piri Reis MTAL, Tuşba MTAL, Özel Hürriyet MTAL, Edremit MESEM, Edremit MTAL Müdürleri katıldı.

04-07-201904-07-201904-07-201904-07-2019

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.