VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''KİTAP VAN PROJESİ'' ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Valimiz Sn. Ozan Balcı'nın himayelerinde yürütülen Kitap Van Projesi çalışmaları başarıyla sürüyor. Proje Koordinatörü Gökhan Arslan, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü'ne konuştu.
''KİTAP VAN PROJESİ'' ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Valimiz Sn. Ozan Balcı tarafından başlatılan ''Kitap Van Projesi'' çalışmaları hızlı ve başarılı şekilde devam ediyor. Van Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak çalışmasıyla 2022 yılında başlayan proje ile şuana kadar ilimize üç milyondan fazla kitap kazandırıldı. Proje kapsamında okul kütüphanelerinin zenginleştirilmesi, sınıf dersliklerine kitap alınması ve öğrencilerin kitap okumaya alışkanlık kazanması hedeflenmektedir. Valiliğimiz tarafından başlatılan projede okullarda her gün 1 ders saati kitap okumaya ayrılmaktadır. İlimizde tüm ilçeler dahil olmak üzere 4 büyük kitap okuma yarışması düzenlenmektedir. Sene sonunda en çok kitap okuyan öğrenci ödüllendirilmektedir.

Proje kapsamında ayrıca www.kitapvan.gov.tr sistemi ile PTT Kargo aracılığıyla öğrencilerin adresine ücretsiz kitap gönderimi sağlanmaktadır. İpekyolu İlçesindeki ''Kitap Van Projesi'' ofisinde görevli 10 uzman öğretmen, öğrencilerin talep ettiği kitapları Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı'nın mesajıyla paketliyor. 

''Kitap Van Projesi'' koordinatörü Gökhan Arslan, İl Müdürlüğümüz Basın ve Halkla İlişkiler Bölümüne bazı açıklamalarda bulundu.

Valimiz Ozan Balcı başta olmak üzere desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Nurettin Aras'a teşekkürlerini sunduğunu belirten koordinatör Gökhan Arslan şunları söyledi:

''Sayın Valimizin öncülüğünde başlamış olduğumuz projemiz başarılı bir şekilde devam ediyor. Proje ile beraber ilimiz, başka hiçbir ilde olmayan kitap zenginliği ve çeşitliliğine ulaştı. Kitaba ve kitap okumaya önem veren Sayın Valimiz bu proje ile şehrimize 3 milyondan fazla kitap kazandırılmasına vesile olmuştur. Okul kütüphanelerimiz zenginleşmiş, öğrencilerimiz yerel ve yabancı binlerce nitelikli yazarlarla tanışma fırsatı bulmuştur. Hepsinden önemlisi öğrencilerimizin hizmetine sunduğumuz ''www.kitapvan.gov.tr'' sistemi ile her öğrencimiz istediği kitabı ücretsiz bir şekilde, PTT Kargo aracılığıyla adresine kadar alabilme imkanına sahip olmuş ve 80.000 farklı öğrenciye toplamda 150.000'den fazla kitap gönderilmiştir. Bu minvalde başta Valimiz Ozan Balcı olmak üzere hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Nurettin Aras'a ve büyük emek sarf eden, her türlü özveriyi gösteren ekibime teşekkür ediyorum''  

İlimizde kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için ayrıca Valiliğimiz himayelerinde Bölge'nin en büyük halk kütüphanelerinden birinin temelleri atıldı. On binlerce kitapla süslenecek bu kütüphanede dileyen öğrencilerimiz kitap okuyabilecek, sosyalleşme fırsatı bulacak. Kitap Van Projesiyle daha fazla öğrencimize ulaşmak, zengin kitap içeriklerimizle öğrencilerimizin bilgi, birikim dünyası ve ufkunu genişletmek için uğraşıyoruz. Başta Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

12-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-2024

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.