VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İşveren Ve İş Arayanların Buluşma Adresi vanistihdam.com

İşveren Ve İş Arayanların Buluşma Adresi vanistihdam.com

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu şube Müdürü Mustafa DANIŞMAN, İlçelerdeki ilgili şube müdürleri ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürleriyle toplantı yaptı.

          DANIŞMAN, toplantıda Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile işbirliği yapılarak hazırlanan vanistihdam.com web sayfasının önemi ve amaçlarını anlattı. Web sayfasının ilimizdeki mesleki eğitime yeni vizyon kazandıracağı, sektörü mesleki eğitime daha duyarlı hale getireceğini söyledi. Ayrıca Mesleki eğitimin sadece devlet tarafından verilen bir eğitim olmadığı, işletmelere de önemli görevler düştüğü ve mesleki eğitimin işbaşında yapılarak daha nitelikli ara eleman yetiştirileceği belirtildi.

           DANIŞMAN, web sayfasının önemini;

“1-Okullara yeni açılacak alan ve dallar belirlenirken verilere dayanmak ve sektörün ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak.

   2- Mevcut alan ve dallarda eğitim alan ve mezun olan öğrencileri sektörle buluşturmak.

3- Modüler eğitim sistemi konusunda toplumu ve sektörü bilgilendirmek.

4-Mevcut alan ve dallardan arz ve talep durumuna göre öğrenci kontenjan sayılarını verilere dayalı olarak belirlemek.

5-Öğrencilere stajlarında ve İşletmede Beceri Eğitiminde rehberlikte bulunmak ve ilgili alanlara yönlendirmek,

6-Personel arayan sektörü ile yetişmiş kalifiye elemanı buluşturmak,

7- İşletmede Beceri Eğitimi ve Staj yapacak ortaöğretim ve Üniversite öğrencileri sektörle buluşturmaktır” şeklinde açıklamalarına devam etti.


İSTİHDAM2İSTİHDAM2İSTİHDAM2

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.