VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi Van Elite World Otelde Yapıldı.

 İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi Van Elite World Otelde Yapıldı.

   Kanaat Önderlerinden Okula Devamın Artırılması için Milli Eğitim Bakanlığına Tam Destek

 

 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finanse ettiği Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi” kapsamında okula devamın önemine ilişkin farkındalığın artırılması amacıyla okul idarecileri vekanaat önderlerine yönelik bir toplantı düzenlendi.

 

Van Elite World Otelde düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Okul Müdürleri ve Ar-Ge proje ekibi katılım sağladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, yaptığı konuşmada;”Bu proje bize kazanımı, teknik destek ve diğer illerin uygulamaların paylaşımı, izlenen yol ve yöntemler konusunda bize fikir verdi. Öncelikle bir vatandaş ve bir insan olarak hiç bir vatandaşımızın/öğrencimizin temel olarak eğitim hakkından yoksun bırakılmaması temel görevimizdir” dedi.

 

Nitelikli önlem ve müdahalelerle ilköğretim kurumlarındaki devamı artırmayı hedefleyen proje, Van’ında içinde bulundu 12 pilot ilde uygulanmaktaktadır.                       

 

Okula devamın artırılması çok taraflı ve çok boyutlu bir kavram olup, farklı kurum ve kuruluşların olduğu kadar farklı kişilerin de konuya hassasiyet göstermesi son derece önemlidir. Bu bakış açısından hareketle  çalışmalarını hızla sürdüren Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri halihazırda yürüttüğü proje kapsamında bir dizi farkındalık artırma faaliyeti gerçekleştirmektedir.  Söz konusu faaliyetlerden biri olan kanaat önderleri ve okul idarecilerine yönelik çalışma 20 Mayıs  2015 tarihinde gerçekleştirildi.

 

Çalıştay projenin uygulanmakta olduğu tüm illerde de (Ağrı, Batman, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Hakkâri, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van)gerçekleştirilmektedir.

 

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.