VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüzün 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

İl Müdürümüzün 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

Değerli mesai arkadaşlarım, sevgili öğrenciler, kıymetli veliler,

 

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı'nın birinci döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. 23 Ocak-03 Şubat 2023 tarihleri arasında devam edecek olan yarıyıl tatili, öğrencilerimize hem dinlenme hem de ikinci dönemle ilgili planlamalarını yapma fırsatını verecektir. Tatil boyunca öğrencilerimiz kitap okuma, gezip görme gibi faaliyetlerle birlikte aileleri ve arkadaşlarıyla vakit geçireceklerdir. Okullarına zinde ve dinlenmiş olarak dönerek akademik ve sosyal başarılarının daha da yükselmesini sağlayacaklardır.

Sevgili öğrenciler,

Bir yarıyıl dönemini daha tamamlamanın haklı gururunu yaşıyorsunuz.  Karnelerinizi alarak yarıyıl tatiline gireceksiniz. Çaba ve gayretinizden dolayı hepinizi içtenlikle kutluyorum. Azim, cesaret ve inanç daima sizleri başarıya ulaştıracaktır. Gerçek başarının maddi ve manevi değerlerin birlikte özümsenmesi ile ortaya çıkacağını unutmayınız. Akademik bilginizi, örnek davranışlarla yarınlara taşıyınız. Tüm gücünüzle mensubu olduğunuz toplum için çalışınız. Yarıyıl tatilini hem dinlenme hem de kendinizi geliştirme fırsatı olarak görünüz. Tatil süresince eksikliklerinizi gözden geçirerek ikinci dönem için hazırlıklarınızı yapınız. Öğretmenlerinizin bilgi ve deneyimlerinden yararlanarak duygu ve düşünce ufkunuzu geliştiriniz. Her birinize teşekkürlerimi sunuyor, başarılarınızın devamını diliyorum.  

Değerli öğretmenler,

Eğitim-öğretim faaliyeti, hayatla birlikte ilerleyen bir faaliyettir. Eğitim-öğretim alanında birçok yeni yöntem ve teknik geliştirilmektedir. Öğrencilerinizi, mesleki bilgi ve becerilerinizle birlikte yeni yöntem ve teknikleri bir araya getirerek yarınlara hazırlamaktasınız. Okullarımızın fiziki ve sosyal imkânları sizlerin çabalarıyla öğrencilerimize ulaştırılmaktadır. Gelecek neslimizin, sizlerin üstün gayretleriyle inşa edilmekte olduğunu unutmayınız. Öğrencilerimizi başarıya taşıyan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum. 

Kıymetli veliler,

Karne notları, çocuklarımızla birlikte bizlerin çabalarının ortak göstergesidir. Unutmayınız ki her bir çocuğumuzun karneye yansımayan akademik ve sosyal başarıları bulunmaktadır. Bizler ve sizler, çocuklarımızın akademik ve sosyal yönlerinin farkına vararak başarılarının daha da yükselmesi için çalışmalıyız. Okullarımızın başarısı, sizlerin üstün gayretleri ile daha da artmaktadır. Bizlerin ve öğrencilerimizin en büyük destekçileri olan her bir velimize teşekkürlerimi sunuyor, desteklerinin devam etmesini diliyorum.

Van İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm personelimizle, eğitim-öğretim alanında daima verimlilik ve kaliteye önem vermekteyiz. Çocuklarımıza sevgi ve hoşgörü duygularıyla destek olmaktayız. Öğrencilerimizin millî ve manevi değerlerimizle birlikte evrensel değerleri toplum hayatına yansıtabilmelerini önemsemekteyiz. Bu duygularla öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

20 Ocak 2023 Cuma günü ilimizde 324.566 öğrenci ve 18.547 öğretmen yarıyıl tatiline girecekler. 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.