VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SN. ARAS'IN ''23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'' MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mehmet Nurettin Aras'ın ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' mesajı
İL MÜDÜRÜMÜZ SN. ARAS'IN ''23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'' MESAJI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken, bu anlamlı günün temsil ettiği değerlerin önemini yeniden vurgulamak isteriz. Bu bayram, sadece bir tatil günü değil, aynı zamanda ulusal egemenliğimizin ve çocuklarımızın geleceği için attığımız ilk adımın da kutlanmasıdır.

Atatürk'ün "Geleceğin Sahibi Çocuklardır" sözü doğrultusunda, çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve sağlıklı bir şekilde yetişmeleri, ulusumuzun gelişmesi ve kalkınması için hayati önem taşımaktadır. Yeni yüzyılın getirdiği değişimlere ayak uydurabilmeleri, yeniliklere açık ve problem çözme becerilerine sahip bireyler olmaları için onları en iyi şekilde yetiştirmek hepimizin görevidir.

Bu bağlamda, çocuklarımızın eğitimine yatırım yapmak, geleceğe yatırım yapmak demektir. Onlara özgüven aşılamalı, hayallerini kurmaları ve onları gerçekleştirmeleri için teşvik etmeliyiz. Onların meraklı ve araştırmacı ruhlarını beslemeli, farklı bakış açılarına açık olmalarını sağlayarak, özgür ve bağımsız düşünen bireyler olmalarına yardımcı olmalıyız.

Yeni yüzyılın bilgi ve teknoloji çağı olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, çocuklarımızın bilime ve teknolojiye ilgi duymalarını, bu alanlarda kendilerini geliştirmelerini teşvik etmeliyiz. Onlara dijital dünyanın imkanlarını kullanmayı öğreterek, bu dünyanın bilinçli ve sorumlu bireyleri olmalarını sağlayabiliriz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, tüm çocuklarımızın mutlu ve huzurlu bir ortamda yetişmelerini, hayallerini gerçekleştirmeleri için gerekli imkanlara sahip olmalarını diliyoruz. Bu vesileyle, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve milli kahramanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun izinden giden tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

 

                                                                                                                                                                                                                                                             MEHMET NURETTİN ARAS

                                                                                                                                                                                                                                                            İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

22-04-2024

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.