VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SN. ARAS'IN ''18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ'' MESAJI

İl Müdürümüz Mehmet Nurettin Aras, ''18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'' dolayısıyla bir mesaj yayınladı
İL MÜDÜRÜMÜZ SN. ARAS'IN ''18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ'' MESAJI

Aziz Milletimizin gelecekteki kaderini tayin eden Çanakkale zaferimiz, tarihte eşi olmayan emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale Zaferi; sadece şanlı tarihimizin değil, dünya tarihinin en eşsiz ve muhteşem destanlarından biridir. 

Çanakkale Zaferi; azmin, kararlılığın, inancın, fedakarlığın, direniş şuurunun ve vatan savunmasının tarihin sayfalarında altın harflerle yer bulduğu kutsal bir zaferdir. 

Dünyaya "Çanakkale Geçilmez" diyerek tarihin olağan akışını değiştiren atalarımızın bu sarsılmaz inancı ve şanlı mücadelesi sonucu, mirasçıları olarak bugün bizler bu topraklar üzerinde geleceğe doğru gururla yürümekteyiz. Çanakkale'de kazanılan zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci Kurtuluş Savaşı'nda da meşale olmuş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Atatürk'ün önderliğinde nihai zafere ulaşmıştır. 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Zaferi, tarihimizin altın sayfalarına sönmemek ve solmamak üzere nakşolmuş bir destandır. Çanakkale, Türk Milleti'nin, birlik ve dirlik içinde olduğu müddetçe; feragat ve dayanışma duygusuyla, iman ve mücadele ruhuyla, her türlü badireyi atlatabilecek iradeye sahip olduğunun ispatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için hayatını feda eden aziz şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

                                                                                                                                                                                                           Mehmet Nurettin ARAS

                                                                                                                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

 

17-03-2024

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.