VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET NURETTİN ARAS'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Nurettin Aras, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET NURETTİN ARAS'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde kıymetli meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum. 

 "Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir." sözüyle genç Cumhuriyetimizin nasıl bir ilkeyle hareket etmesi gerektiğini ve bunu yapacak olanların da ancak öğretmenler olabileceğini belirten Mustafa Kemal Atatürk'ün, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına, #Türkiyeyüzyılına girdiğimiz bu günlerde ne denli ileri görüşlü olduğuna şahitlik etmekteyiz. 

 Öğretmen, toprağa gömülü halde bulunan hazineleri ortaya çıkaran ve uykuda kalmış toplumları en güçlü sesleriyle uyandıran birer yol göstericidir. Öğretmen ömrünü öğrenmeye, öğretmeye, vatanına, milletine bağlı nitelikli nesiller yetiştirmeye adamış kişidir. Öğretmen sabırla ilmek ilmek emek verdiği öğrencisinin içindeki cevheri ortaya çıkaran kişidir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu, istikbalimizin mimarıdır. İstikbalimize açılan kapının anahtarları öğretmenlerimizin ellerindedir. Hayatta başarılı olduğumuz her noktada öğretmenlerimizin gayreti ve emeği bulunmaktadır. Saygının, çağdaşlığın, bilgeliğin ve barışın yol göstericisi olan öğretmenler; tarih boyunca bulundukları toplumların yol göstericisi olmuşlardır. En güçlü toplumlar öğretmenlerini bir gün değil her gün baş tacı yapan toplumlardır. Bizler de öğretmenlerimizi her daim başımızın tacı yapan Fatihlerin, Yavuzların torunları olarak yeniden öğretmenlerimize hak ettikleri değeri vererek onları yüceltirken aslında kendimizi yücelttiğimizi bilmeliyiz. 

Tarihimizdeki şanlı günlerimizi yeniden yakalayacağımız nesillerin mimarı tüm öğretmenlerimizin gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Ve diyorum ki #sayendeöğretmenim

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.