VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüze ‘ABB Oscar Özel Ödülü’ Verildi

İl Milli Eğitim Müdürümüze ‘ABB Oscar Özel Ödülü’ Verildi

Anadolu Basın Birliği Van Şubesi tarafından düzenlenen ’Anadolu Basın Birliği (ABB) OSCAR Özel Ödülü’ sahiplerini buldu.

Ödüller Eğitim alanında Van İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, Sivil Toplum Örgütü Alanında PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tasan ve Sağlık alanında Akdamar Hospıtal  adına vekaleten Akdamar Başhekimi Opr. Dr. Çağdaş Özgökçe’ye verildi.

 

Ödül törenine, Van İl Milli eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van Defterdarı Mehmet Durusoy, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva Van, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Enver Menduhoğlu, kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri, iş adamları, basın mensupları ve davetliler katıldı. ABB’nin yaptığı faaliyetlerin yer aldığı slayt sunumun izlenmesi ile başlayan program da açılış konuşmasını yapan ABB Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, böylesi mübarek bir ayda aynı iftar sofrasında bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. ABB olarak yaklaşık 6 ay önce başkanlık görevine seçildiğini anlatan Yazlık, “Bu süre zarfında birkaç önemli çalışma gerçekleştirdik. Çeşitli etkinlikler yaparak, Anadolu Basın Birliği’nin Van’da güçlenmesini sağladık. Yaptığımız önemli projelerimizden biri olan ‘Van’da Akşam’ temalı fotoğraf yarışması, Van için önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikle ilimiz için önem taşıyan ‘ABB OSCAR Özel Ödülü’ projesine de start verdik. Zira bu proje Van ilimizin yerel ve ulusal anlamında büyük katkı sağlayacaktır. Fazlasıyla önemsediğimiz bu projenin hem ilimize hem de bölgemize başarı kalitesini getireceğine inancımız tamdır. ABB Van Şubemiz ile genel merkezimiz tarafından ortaklaşa olarak yürüttüğümüz ‘ABB OSCAR Özel Ödülü’ projesi, ilimizdeki başarılı kurum, kuruluş, STK’lar, odalar, işadamı, basın, siyasetçi, işletmeci gibi sektörleri, ilk önce ilimizde daha sonra bölgemizdeki illerle akabinde ise Türkiye’deki sektörlerle başarı seviyelerini değerlendirmek ve yaptıkları hizmetlere kalite ve başarı getirebilmektir” dedi.
“HER YIL ÖNEMLİ İNSANLARI VAN’A GETİRECEĞİZ”
Proje kapsamında kendilerine sponsor olanlara da teşekkür eden Yazlık, “Geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz, ‘ABB OSCAR Özel Ödülü’ töreni ile her yıl değişik klas isimler, Van’a gelmiş olacaklardır. Böylece Van ilimizde bir hareketlilik olmuş olacak. Aksi bir durum meydana gelmediği sürece her yıl düzenli olarak ödüller Van’da takdim edilecek. Nasıl ki, Antalya’da ‘Altın Portakal” Adana’da ‘Altın Koza’ ödül geceleri yapılıyorsa, Van ilimizde de ‘ABB OSCAR Özel Ödülü’ gecesi yapılacaktır. Proje çok büyük, çok zahmetli, ama imkânsız değildir. Sizlerin bize vereceği moral ve destekle, bu büyük projeyi kolaylıkla hayata geçireceğimizi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmanın ardından ABB OSCAR özel ödülleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin’e, Van Perder Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tasan ve Akdamar Hospital Başhekimi Opr. Dr. Çağdaş Özgökçe´ye verildi.

İftar yemeği ile devam eden programda ayrıca geceye destek veren ve sponsor olanlara da birer teşekkür belgesi verildi.
27-06-201627-06-201627-06-201627-06-2016

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.