VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin ARAS'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Nurettin ARAS, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin ARAS'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

            2023-2024  Eğitim - Öğretim yılına başlamanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. İlk kez okulla tanışacak olan öğrencilerimiz ve tatillerinin keyfini çıkararak tekrar okullarına dönecek olan çocuklarımız okul ve öğretmenleriyle bir kez daha bir araya gelecekler. 

 Eğitim; yeni kuşakların toplum içinde yerlerini alabilmesi için gereken bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerini ve kişiliklerini geliştirmelerini sağlayan, hayat boyu devam eden vazgeçilmez bir süreçtir. Eğitim camiası olarak ortak hedefimiz; ülke olarak modern dünyada söz sahibi olabilecek, ülkemizi geleceğe güvenle taşıyacak olan genç nesilleri milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen ve tam donanımlı bireyler olarak yetiştirmek ve hayata hazırlamaktır.

Kıymetli Meslektaşlarım; 

       Sizler vatan sathına yayılmış, yurdun her köşesinde gururla görev yapan eğitim ordumuzun vazgeçilmez neferlerisiniz. Evrensel değerlerin yanında milli ve manevi değerleri ile birlikte vatanına sahip çıkan, kendine güvenen, düşünen ve düşündüğünü sorgulayan, bilgiyi üretebilen, ülkesini geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek ülkemizi ve milletimizi güçlü kılacaktır. Her eğitim öğretim yılında olduğu gibi yeni dönemde de evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır.            

Sevgili Öğrencilerim;  

Sizler geleceğimizin teminatı olan en değerli varlıklarımızsınız. Ülkemizi yarınlara taşıyacak, daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye'nin temel taşlarını atacak olan sevgili yavrularımızsınız. Okullarınızda öğretmenleriniz rehberliğinde edindiğiniz her kazanımın sizin başarınıza artı katacağını, geleceğe dair hayal ettiğiniz her şeye can-ı gönülden çalışarak ve emek vererek sahip olacağınızı şimdiden görebiliyorum. Sizler bizim için yarınlarımızın umutlarısınız.               

              Değerli Veliler;  

         Çocuklarınız için okullarımızla sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız bizler için çok önemlidir. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin başarılarının artmasını sağlayacaktır.  Eğitimin en büyük paydaşlarından biri olarak sizlerle birlikte el ele vererek, yarınlarımızı emanet edeceğimiz evlatlarımızı en iyi biçimde yetiştireceğimizden emin olunuz. Bizlere vereceğiniz desteğin en anlamlı yansımasının çocuklarımızın başarısı olacağından, bu gururu hep birlikte yaşayacağımıza gönülden inanıyorum.

        Bu vesile  ile yeni eğitim öğretim yılının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerken tüm eğitim camiamızı ve kıymetli velilerimizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Mehmet Nurettin ARAS

Van İl Millî Eğitim Müdürü

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.