VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin’den, Çiğdem Öğretmene tebrik…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin’den, Çiğdem Öğretmene tebrik…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, Van’da ‘Çocuklar Taş Yerine Oyuncaklarla Oynasın’ Kampanyasını başlatan Biyoloji Öğretmeni Çiğdem Tek’i makamında kabul ederek tebrik etti.

Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Biyoloji Öğretmeni Çiğdem Tek, sosyal medya üzerinde başlattığı ‘Çocuklar Taş Yerine Oyuncaklarla Oynasın’ kampanyası çerçevesinde annesiyle sokak sokak dolaşarak çocuklara oyuncak dağıtması, eğitim camiasında büyük memnuniyetle karşılandı.
      Bu önemli kampanyanın mimarı Biyoloji Öğretmeni Çiğdem Tek’i ve Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Seçkin’i makamında kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, bu örnek davranışından dolayı Öğretmen Tek’i tebrik etti.
      Biyoloji öğretmeni Çiğdem Tek’in atandığı Van’a ilk geldiği gün sokaktaki çocukların aracını taşladığını, bu olay üzerine büyük üzüntü duyan öğretmenimizin istifayı bile düşündüğünü belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, “İstifanın çare olmadığını düşünen öğretmenimiz, ailece bir karar alarak burada kalmak istediler. Önce çevrede bir evde bakım gören ve eğitim gören engelli bir öğrencimizin okul olarak eğitimini üstlendikten sonra, yürüyemeyecek durumda olan bu öğrencimize bu öğretmenimiz kendi imkânlarıyla bir akülü araç bağışlıyor. Daha sonra Çiğdem öğretmenimiz köyde aile ziyaretlerine çıkarken bazı ailelerin maddi durumlarını göz ölüne alarak bu çocuklarımızı ancak oyuncak vererek sevindirebiliriz düşüncesiyle hareket ediyor. Bunun üzerine okul müdürümüzün desteği ve ailesi ile birlikte böyle bir kampanya başlatıyor. Çevredeki insanların da desteği ile mahallede bulunan çocukların birçoğuna oyuncak dağıtıyor.  Sevgili öğretmenimiz başka mahallede de oyuncak dağıtım kampanyasını yapacaklardır. Hocamızın bu gayreti bizlere de ulaştı. Bugün öğretmenimizi ve okul müdürümüzü davet ettik. Başarılarını tebrik etmek istedik. Bundan sonra hocamız ‘Durmak yok, yola devam sloganıyla’ birçok projeye öncülük edecekler. Ayrıca kendisine destek sunan eşine ve annesine tebriklerimi sunuyorum. Okul müdürümüzü de hocamıza verdikleri desteklerinden dolayı da kutluyorum” şeklinde konuştu.

07-03-201607-03-201607-03-2016

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.