VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE'nin Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE'nin Yarıyıl Tatili Mesajı

Güzel Van'ımızda öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızla birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile olarak birinci dönemi sağlıkla ve başarıyla bitirip yarıyıl tatiline ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Öğrencilerimiz, Covid-19 salgın sürecine rağmen keşfederek, denemekten vazgeçmeyerek, değişen koşullara hızla uyum sağlayarak, büyük bir heyecanla çalışmalarına devam ettiler. Akademik başarılarının yanında, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda bölgesel, ulusal ve uluslar arası bir çok başarıya imza attılar.

Başarı bir bütündür. Akademik başarılarını manevi kazanımlarıyla yücelten öğrencilerimiz, geleceğin Türkiye'sinin en önemli değeri olacaktır. Milli kültürümüze sahip çıkan, ahlaklı, kararlı ve çalışkan öğrencilerimizle atiye umutla bakıyoruz.

Öğretmenliği meslekten öte bir yaşam biçimi haline getirip tüketerek değil üreterek mutlu olan nesiller yetiştirme gayretinde olan eğitimcilerimiz Covid-19 pandemi sürecinde yüz yüze eğitimin aksamaması için Bakanlığımızın almış olduğu tüm tedbirleri eksiksiz uygulayarak öğrencilerimizin hayatlarına dokunmuştur. "Marifet iltifata tabidir." anlayışıyla bu sürecin kahramanı olan öğretmenlerimiz Bakanlığımız tarafından "Başarı Belgesi" ile ödüllendirilmiş, emekleri ve gayretleri taçlandırılmıştır.

Bakanlığımızın tavsiyeleri ile bu tatilde öğrencilerimize ödev verilmeyecektir. Yarıyıl tatili dinlenip yenilenmek, kendimizi değerlendirip başlayacak yeni döneme dinamik şekilde dönebilmek için iyi bir fırsattır. Öğrencilerimizin kültürden sanata, spordan doğaya, bilimden değerlerimize birbirinden anlamlı ve keyifli etkinliklerle nitelikli zaman geçirmeleri bu süreçte çok kıymetlidir.

Bir öğrencinin gözünden bakınca dönem sonu farklı bir duygu, çokça heyecan ve bazen de kaygı anlamı taşır.  Çoğu zaman bu heyecan ve kaygıyı aileler de çocukları ile birlikte yaşar. Öğrencilerimizin başarılarının yalnızca akademik notlardan ibaret olmadığını veliler olarak iyi idrak etmemiz gerekir. İnsanlığa faydalı iyi bireyler olmak gayretindeki evlatlarımızı bağrımıza basmaktan imtina etmemeliyiz. Velilerimiz olarak sizlerin, çocuklarınıza yaşam yolculuğunda rehberlik etmeniz, yanlarında olduğunuzu hissettirmeniz, onları kalp kulağı ile dinlemeniz başarı ve huzuru da beraberinde getirecektir.

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin dinlenip yenileneceği yarıyıl tatilinden sonra, Covid-19'la ilgili tedbirlere hassasiyetle uyarak okullarımızda yüz yüze eğitime kaldığımız yerden devam etmek dileğiyle 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönemini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi ve fedakâr ailelerini tebrik eder, tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dilerim.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.