VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke'nin "Ramazan Bayramı" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke'nin

Bayramlar, toplumsal huzur ve mutluluğumuzu perçinleyen, kardeşlik bağlarımızı güçlendiren, birlik ve beraberliğimizi artırmaya vesile olan özel günlerdir.

Sabrın, paylaşmanın ve yardımlaşmanın en müstesna örneklerinin yaşandığı manevi bir aydan sonra mübarek Ramazan Bayramı'na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevgi ve saygının davranışlara yansıyarak somutlaştığı bu günde; birbirimizle muhabbetimizi artırmak, hürmetle bayramlaşmak ve gönüller almak, bayramın ruhuna çok yakışacaktır.

Bayram demek; hatırlama, hatırlanma, barış ve kardeşlik demektir. Bayramda dargınlıklar sonlandırılmalı, küslükler, kırgınlıklar tamir ve telafi edilmelidir.

Ailemizle, yakınlarımızla ve tanıdıklarımızla bayramlaşırken; kimsesiz ve yalnız insanları da hatırlamak, huzurevlerine ve çocuk esirgeme kurumlarına ziyarette bulunmak, bizi biz yapan hasletlerimizi kuvvetlendirecektir.

Kültürümüzün önemli bir parçası olan bayram günlerinde; hüzünlerin yerine sevinci koymalı, inanç, örf ve adetlerimizi en güzel şekilde uygulamalı ve yaşatmalı, bayram günlerini bu şuurla değerlendirmeliyiz.

Van eğitim ailesi olarak; evlatlarımızı bu ruh ve bilinçle yetiştirecek, milli ve manevi iklimimizin güzelliklerini, onlardan aldığımız güç ve heyecanla geleceğe taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizin ve kıymetli ailelerinin, tüm eğitim camiamızın ve aziz milletimizin mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, sağlıklı, huzurlu ve mutlu nice bayramlar dilerim.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.