VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE'nin İlköğretim Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE'nin İlköğretim Haftası Mesajı

 

Van eğitim ailesi olarak uzun bir aradan sonra yeni eğitim öğretim yılına yüz yüze başlamış olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Salgın sürecinde aziz milletimizin en kıymetli emaneti olan çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği için okullarımızda tüm tedbirleri aldık. Temizlik ve hijyen çalışmalarımızı hassasiyet ve titizlikle sürdürüyoruz. Maskeden dezenfektana kadar ihtiyaç duyulacak tüm malzemeler temin edilerek okullarımız eğitim öğretime hazır hale getirildi. Hepimiz öğrencilerimize kavuşacağımız, onlarla göz göze geleceğimiz bu günleri heyecanla bekledik. Şimdi hazırlık vaktidir. Daha çok çalışacak, daha çok üreteceğiz. Birlikte ve birliğimizden güç alarak medeniyetimizin izlerini yüzyıllar ötesine taşıyacağız.

Değerli öğretmenlerimiz, 

"Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir." sözünden hareketle bize çalışmalarımızda ilham veren, en zorlu günlerde azmimizi ve irademizi perçinleyen şanlı mazimizden aldığımız güç ve inançla yarınlara hazırlanıyoruz. Biliyoruz ki iyi bir insan olmak, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak, insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmek ancak eğitim yolu ile mümkündür. Salgın sürecinde fedakârca yaptığınız çalışmalar ve gösterdiğiniz gayretten dolayı sizleri kutluyoruz. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz sizlere emanet.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Geleceğe dair kurduğumuz her hayalin, bu doğrultuda yaptığımız her çalışmanın öznesi sizlersiniz. Sizler bu ülkenin istikbali, güneşli yarınlarısınız. Rüyalarınızın peşinden koşun, keşfedin, hayal edin, bulun ve üretin. Göreceksiniz azmettiğinizde başarı beraberinde gelecektir. Akademik gayretlerinizin yanı sıra sanata ve spora da mutlaka zaman ayırınız. Kitaplarınızı başucunuzdan eksik etmeyiniz. İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olduğumuzu unutmayınız.

Değerli Velilerimiz,

En kıymetli varlıklarınızı bizlere emanet ediyorsunuz. Evlatlarınızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi,  nitelikli ve mutlu bir insan olarak yetişmesi hepimiz için son derece önemlidir.  Sizlerin evlatlarınıza olan koşulsuz sevgi ve ilginiz, olumlu, yönlendirici katkılarınız,  onların üretken, araştıran, yorumlayan, mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesinde en önemli etkendir. Bu süreçte, öğrencilerimizin geleceği için siz değerli velilerimizin, idareci ve öğretmenlerimizle sürekli işbirliği içerisinde olmasını bekliyoruz.

Bu duygularla 2021-2022 eğitim öğretim yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarı temenni ederim. 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.