VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE'nin '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE'nin '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı

"03 Aralık Dünya Engelliler Günü" toplumda farkındalık oluşturmak açısından büyük önem arz etmektedir. Unutmayalım ki, her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Sağlıklı bir toplum kendi engellilerine sahip çıkan, onların üretime katılmasını sağlayan, koruyucu olanakları yaratan bir toplumdur. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" şuuruyla hareket eden sosyal devlet anlayışına sahip olarak engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf edip çözümler üretmek hepimizin görevi ve sorumluluğudur. Bu anlamda Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizi eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak telakki ediyoruz.

Hayatın önlerine çıkardığı tüm zorluklara rağmen herkes kadar başarılı, herkes kadar üretken olabildiklerini birçok alanda kanıtlayan özel bireylere, özellikle de eğitim yolculuğumuzda birlikte yol aldığımız özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimize karşı sorumluluğumuzu "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" vesilesiyle bir kez daha hatırlıyor ve onları anlamaya çalışıyoruz.Zihinsel ve bedensel yetersizlikler, bir kusur değil sadece farklılıktır. Aslında en büyük engel empatiden yoksun bireylerdir.Duyarsız kaldığımız her nokta bizler için bir engel oluşturur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur." sözünü şiar edinerek Milli Eğitim camiası olarak engelli öğrencilerimiz için titizlikle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hayatın tüm alanlarında yer alan engelli bireylerin yaşama tutunmalarını sağlamak ve onlara toplumun ayrılmaz bir parçası olduklarını hissettirmek hepimizin görevidir.

 Bu düşüncelerle özel öğrencilerimize ve onları büyük fedakarlıklarla yetiştiren ailelerine, özveriyle görev yapan engelli personellerimize, engellilerin eğitiminde önemli görevi ifa eden öğretmenlerimize  teşekkür ediyor, bu anlamlı gününü kutluyor, engelsiz bir dünya diliyorum.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.