VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke'den Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke'den Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı...

 

2020-2021 Eğitim- Öğretim yılını tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgının getirdiği kısıtlamalar ve normalleşme adımları süreciyle bugün tamamlamış bulunmaktayız.

Karşı karşıya kaldığımız bu zorlu süreci sevgili çocuklarımızın lehine çevirebilmek için başta öğretmenlerimiz olmak üzere yöneticilerimiz, personelimiz, velilerimiz, görevli ve gönüllü tüm paydaş kişi, kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte el ele vererek çalışmalarımızı gayretle, azimle ve sabırla yürütmenin, başarı ile tamamlamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Geldiğimiz noktada eğitim camiası olarak "Van Her Alanda" diyerek yaptığımız gayretli çalışmalarımızın karşılık bulduğunu; eğitim adına birçok güzel işin, faydalı projenin, etkili faaliyetlerin hayata geçirildiğini, gençlerimizin birçok alanda başarılı sonuçlar elde ettiğini görüyoruz.

Sizleri okullarınızdan, öğretmenlerinizden, arkadaşlarınızdan ayıran bu süreçte önce sağlık prensibiyle; Milli Eğitim Bakanlığımız,İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz, okullarımız ve öğretmenlerimiz yüz yüze ve uzaktan eğitim yoluyla, EBA ve EBA TV gibi kanalları kullanarak yanınızda olmaya eğitiminizi aksatmadan devam ettirmeye çalıştık. Sizler de bizlerle birlikte olmaya derslerinizi takip etmeye gayret ettiniz ve başardınız. Bu süreçte büyük çabalar gösteren, koşturan, sonuna kadar gayret eden tüm eğitim paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Salgın nedeniyle uzun süre evlerinde olan öğrencilerimiz için, Bakanlığımızın hazırladığı 5 Temmuz -31 Ağustos tarihleri arasında "Telafide Ben de Varım" programı doğrultusunda, ilimizde de kapsamlı olarak düzenlenecek olan kültürel, sosyal, sportif ve sanatsal alanlarda ücretsiz etkinliklerimize tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizin gönüllü katılımlarını bekliyoruz.

Bu zorlu süreci hep birlikte atlattığımız değerli velilerime, yönetici ve öğretmenlerime teşekkür ediyor; yeni eğitim ve öğretim yılında okullarımızda çocuklarımın şen sesleriyle dolmasını dileyerek hepinize iyi tatiller diliyorum.

Hasan TEVKE

Van İl Milli Eğitim Müdürü

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.