VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE''den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE''den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Tarihimiz, millet olarak bizi gururlandıran, geleceğe güvenle ve umutla bakmamıza vesile olan şanlı zaferlerle doludur. O zaferlerdir ki sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine de yön vermiş, ışık tutmuş, önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. İşte 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi de böylesine iz bırakan parlak zaferlerimizden biridir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde; aziz ordumuzla birlikte kadın, çocuk, yaşlı demeden milletçe tek yürek olup kahramanlık destanı yazdığımız kurtuluş mücadelemiz, 30 Ağustos'ta nihayete ermiş, tarihin altın sayfalarında gururla yerini almıştır.

Milli egemenliğimiz yolunda 99 yıl önce kazandığımız bu zaferle, her bir karışı atalarımızın kanlarıyla sulanmış bu toprakların ebediyete kadar bizim olduğunu, bağımsız ve hür bir şekilde yaşama kararlılığımızı, esaret zincirini boynumuza geçirmek isteyenlere bir kez daha göstermiş olduk. Aynı zamanda bizim gibi bağımsızlık mücadelesi veren uluslara da emsal teşkil ettik, onlara cesaret verdik.

Dün olduğu gibi bugün de atalarımızdan aldığımız yüksek ruhla, değerlerimizden asla ödün vermeden "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesi etrafında milletçe birlik ve beraberlik içinde nice destanlar yazmaya muktedir bir milletiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi "Bir millet savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür." şiarıyla eğitim camiası olarak bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanına, milletine, insanlığa faydalı nesiller yetiştirme hedefinden asla şaşmayacağız. Vatanımızı yüceltmek, yükseltmek, daha müreffeh bir toplum haline getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıldönümünü kutluyor; başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.