VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96. yıldönümünü milletçe aynı duygu birliği ve gururla kutlamanın heyecan ve coşkusu içerisindeyiz. Cumhuriyet; Şanlı geçmişinde pek çok güçlüğü yüz akı ile aşma başarısını gösteren Milletimizin kendi kendisini idare etmede ortaya koymuş olduğu iradenin en güzel yansımasıdır .

Cumhuriyetini içtenlikle sahiplenen ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan halkımız; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde çağdaşlaşma yolunda çok önemli yollar kat etmiş ve Türkiye günümüz dünyasında saygın ülkeler arasında yerini almıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurulduğu günden beri sadece vatandaşlarının değil, aynı zamanda dünyadaki tüm mazlum milletlerin ilham ve güven kaynağı olmuştur.

Milli Eğitimin yılmaz neferleri olarak Cumhuriyetin yeni nesillerini; vatanına bağlı,  aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, bilimin, sanatın, sporun her alanında gecesini gündüzüne katarak azimle çalışan bireyler yetiştirmek asli görevimizdir. 

Birlik ve beraberlik içinde inşa ettiğimiz Cumhuriyetimize önümüzdeki yıllarda da aynı ruhla sahip çıkıp kendimize muasır medeniyet seviyesinin üstünde Türkiye hedefi koymalıyız. Her gün daha ileriye yol almak için neler yapabileceğimizi planlamalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere teslim edeceğimiz bilinciyle hareket etmeliyiz. Ulusumuzun güçlü yarınlara ulaşma kararlılığını yansıtan Cumhuriyetimiz, ulusal birlik ve beraberliğimizin teminatı olarak medeniyetimizi geleceğe taşıyacaktır. 

Bu vesile ile Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, bütün vatandaşlarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olmasını diliyorum.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.