VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE'den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan TEVKE'den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Millet Mekteplerinin açıldığı ve "Benim asıl anlatılacak yönüm öğretmenliğimdir." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Eğitim tarihimizde önemli bir gün olan 24 Kasım, 1981 yılında Öğretmenler Günü olarak kabul edilmiş; öğretmen ve öğretmenlik mesleğinin farkındalığı konusunda önemli bir adım atılmıştır.

Ülkemizin ve bizlere emanet edilen çocuklarımızın aydınlık günlere yürümesinde onlara yol gösteren sizin fedakarlığınız ve özverinizdir. Şefkatle ektiğiniz tohumların yeşerdiği, yetiştirdiğiniz çiçeklerin mis kokular saçtığı , gökyüzünün pırıl pırıl ışıldadığı, güzel günlerin mimarları şüphesiz ki sizler olacaksınız.

Kur'an-ı Kerim de bildirildiği gibi 'Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Ve yine Hz. Ali'nin 'Bana Bir harf öğretenin, kırk yıl kölesi olurum" sözleri bu kutsal mesleğin önemini ortaya koymaktadır. Geçmişten aldığı emaneti geleceğe güvenle teslim etmeyi kendine kutsal bir vazife edinmiş bir meslek anlayışıyla yetiştirdiğiniz, kalbiyle kendi değerlerine, aklıyla geleceğin gelişmelerine bağlı dinamik nesiller geleceğimizin teminatı olacaktır. Sizlerin bu ideali bazen aile hayatınızın bile önünde tuttuğunuzu biliyor ve bu uğurdaki özverili, azimli, onurlu ve takdire şayan çalışmalarınızla gurur duyuyorum.

Bu vesileyle başta Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anarken en kalbî duygularımla Öğretmenler Gününüzü kutluyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.